Disaster Recovery

W jakim czasie jesteś w stanie odzyskać sprawnośc infrastruktury IT po awarii? Na jaką przerwę w działaniu Twojej infrastruktury możesz sobie pozwolić, aby nie ucierpiał Twój biznes ani relacje z klientami i dostawcami? Niespodziewana awaria może mieć znaczący, destrukcyjny wpływ na Twój biznes. Twoja organizacja jest stale narażona na ryzyko; przypadkowe błędy, katastrofy, wirusy. Głównymi celami usługi Disaster Recovery dla Twojego biznesu są utrzymanie ciągłości jego działania w trakcie awarii w stopniu zbliżonym do niezaburzonego, zminimalizowanie skutków zniszczeń i zapobieganie utracie danych.

Jakie są zalety rozwiązania Disaster Recovery?

Usługa Disaster Recovery pozwala na stworzenie zapasowego centrum danych w chmurze any.cloud w oparciu o repliki Twoich wirtualnych maszyn. Jej najważniejszą zaletą jest brak konieczności budowy od nowa infrastruktury po awarii. Replika Twojej infrastruktury jest uruchamiana w naszym środowisku, a Ty masz czas na odbudowanie swojej infrastruktury nie narażając swojego biznesu na straty spowodowane wyłączeniem go z funkcjonowania. W any.cloud płacisz tylko za to, czego używasz – opłaty za CPU i RAM nie są pobierane, jeśli Twoja replika jest wyłączona.

Nasze wieloletnie doświadczenie mówi, że dla znacznej większości firm, optymalny balans między kosztem a potrzebami biznesowymi odpowiada 1-godzinnej przerwie. Z tego powodu dopracowaliśmy nasze usługi Disaster Recovery tak, aby zagwarantować maksymalnie 1-godzinny okres czasu, jaki potrzebujemy na przywrócenie repliki, niezależnie od wielkości Twojego biznesu.

ZALETY DISASTER RECOVERY

Szybkie przywrócenie repliki

Ochrona całej infrastruktury

Prosta konfiguracja z poziomu konsoli Veeam

Zapasowe centrum danych w formie usługi

Wsparcie ekspertów

Zredukownane koszty: płacisz za realne użycie

Powody, dla których powinieneś mieć plan na wypadek awarii

 

Ponieważ sprzęt jest zawodny i podlega upływowi czasu

Nie ma znaczenia, czy korzystasz najpotężniejszego i najdroższego sprzętu. Czas jest potężnym wrogiem, który prędzej czy później wpłynie na działanie Twoich urządzeń.

Ponieważ nie kontrolujesz wypadków losowych ani pogody

Awarie i klęski żywiołowe zdarzają się bez względu na to, czy chcemy, czy nie chcemy. Nie możemy temu zapobiec, ale możemy wpływać na konsekwencje, jakie będzie to miało dla naszego biznesu.

Ponieważ ludzie popełniają błędy

Prawie wszystkie procesy możemy zautomatyzować za pomocą technologii, ale jedną rzeczą, której nigdy nie będziemy w stanie powstrzymać, jest błąd człowieka. Ludzie popełniają błędy. Od katastrofy może dzielić tylko jeden pracownik przypadkowo pobierający szkodliwy plik, aby zagrozic bezpieczeństwu całej organizacji.

Ponieważ oczekują tego Twoi klienci

Twoi klienci oczekują, że Twoja firma będzie działać bez przestojów. Gdy tak nie będzie – mogą zacząć szukać usług u Twojej konkurencji. Im szybciej staniesz na nogach po awarii, tym szczęśliwsi i wierni będą Twoi klienci.

Ponieważ powinieneś chronić swoją markę

Przestoje i utracone dane mogą zniszczyć reputację Twojej marki, a tym samym zmniejszyć zaufanie, które może spowodować utratę dochodów.

Disaster Recovery zapewnia zakres odzyskiwania dla każdego typu katastrofy:

 • Malware
 • Ataki hakerów
 • Awarie zasilania
 • Awarie okablowania podziemnego
 • Pożary, powodzie, trzęsienia ziemi i inne skutki klęsk żywiołowych

Jeśli Twoja firma korzysta z usług informatycznych w celu generowania zysku lub jej funkcjonowanie jest zależne od tych usług – jesteś podatny na zagrożenia, jeśli nie chronisz swoich danych. Dane mogą zostać utracone przez przypadek, a większość osób wie, że aby zapobiec utracie powinny mieć kopie zapasowe. Dane bez usług IT to tylko rzędy zer i jedynek. Czy nie sądzisz, że nadszedł czas, aby chronić swoją infrastrukturę? Oszczędzaj pieniądze, oszczędzaj klientów i oszczędzaj swój biznes. Przygotuj już dziś plan odzyskiwania po awarii.

Szczegóły techniczne – jak to działa?

Nasze rozwiązanie Disaster Recovery opiera się na oprogramowaniu Veeam. Z poziomu konsoli Veeam należy utworzyć zadanie replikacji, a jako miejsce docelowe wskazać repozytorium w centrum danych any.cloud. W momencie gdy replika zostanie wysłana, zapasowe centrum danych jest gotowe. W przypadku wystąpienia awarii lokalnej infrastruktury możemy przełączyć się jednym kliknięciem („perform failover”) na pracę w oparciu o replikę znajdującą się w chmurze any.cloud.
Jeżeli awarii ulega duża część lub całość infrastruktury i nie ma wówczas dostępu do konsoli Veeam, można dokonać przełączenia z dowolnego miejsca przez stronę www.
Po przełączeniu firma może kontynuować pracę bez przestoju, a dział IT może zająć się usunięciem awarii bez presji czasu.
Po usunięciu awarii dane z używanych podczas awarii replik maszyn wirtualnych można bez problemu przywrócić na naprawione maszyny lokalne.

Cennik Disaster Recovery

Rozwiązanie Disaster Recovery oferujemy w formie subskrybcji miesięcznej. Ceny uzależnione są od następujących parametrów:

 • ilość przestrzeni dyskowej przydzielonej pod repliki w naszej infrastrukturze (w GB lub TB),
 • ilość replikowanych maszyn wirtualnych,
 • ilość zasobów na serwerach, takich jak vCPU i GB RAM, które zostaną uruchomione w celu dostarczenia mocy obliczeniowej do uruchomienia i funkcjonowania replik.

Replikacja (Disaster Recovery) w any.cloud, jest oparta o wiodące na rynku oporogramowanie Veeam. Jeśli nie masz licencji Veeam Backup and Replication, która jest niezbędna do wysłania replik do naszej chmury, możesz od nas wynająć bądź kupić niezbędną licencję. Dobieramy właściwe dla Ciebie rozwiązanie w zależności od rodzaju i wielkości Twojej infrastruktury.

W any.cloud nie pobieramy opłat za transfer a przy tym udostępniamy dużą przepustowość łącza (do 1 Gbps w obie strony). Do naszych usług Cloud Connect zapewniamy bezpłatne wsparcie ze strony naszych certyfikowanych przez Veeama inżynierów i techników.

Jeśli jesteś zainteresowany wyceną Disaster Recovery dla Twojej firmy – skontaktuj się z nami poprzez poniższy formularz, czat, telefonicznie pod nr +48 22 10 17 713, bądź mailowo poprzez adres sales@anycloud.pl.

Skontaktuj się z nami

  Czytaj więcej

  Czytaj więcej

  FAQ

  Rozwiązanie DR jest rozwiązaniem zawsze gotowym na wypadek awarii w Twoim środowisku.

  Dzięki naszemu rozwiązaniu disaster recovery, zabezpieczasz dane w zewnętrznym rozwiązaniu do tworzenia kopii zapasowych, które jest fizycznie odizolowane od niezabezpieczonych sieci. W ten sposób będziesz mieć bezpieczną kopię zapasową twoich danych, jeśli twoja lokalna lub hostowana kopia zostanie naruszona. 

  Poprzez własne oprogramowanie Veeam lub za pośrednictwem naszego samoobsługowego portalu www. 

  zależności od konfiguracji trwa to od kilku minut do godziny.

  any.cloud jest złotym partnerem VCSP (Veeam Cloud & Service Provider) od 2014 roku. Intensywnie współpracujemy z Veeam, dlatego odsprzedajemy licencje i oferujemy hostowane usługi Veeam Cloud Connect. Przeczytaj więcej o naszej współpracy z Veeam.