Cloud Object Storage

Twój biznes składa się z danych. Zarządzanie nimi to coraz trudniejsze zadanie, ze względu na ich nieustająco rosnącą ilość. Usługa IBM Cloud Object Storage to odpowiedź na stale rosnącą liczbę nieustrukturyzowanych danych. Jeśli szukasz rozwiązania odpowiedniego dla Twoich indywidualnych potrzeb i jednocześnie niedrogiego – jesteś we właściwym miejscu. Dzięki technologii IBM dostarczamy elastyczne, bezpieczne i skalowalne rozwiązanie storagowe, które obsłuży dowolną ilość danych.

Jak wykorzystać Cloud Object Storage?

IBM Cloud Object Storage może w pełni zastąpić Twoją lokalną infrastrukturę przechowywania danych. Możesz być pewny, że wszystko co jest ważne dla Twojego biznesu znajduje się w bezpiecznym miejscu. Lokalizację przechowywania danych wybierasz między globalnymi chmurowymi centrami danych, dostarczając dane z dowolnego miejsca, poprzez bezpieczną i szybką sieć. Co więcej, publikowanie i udostępnianie danych z COS jest niezwykle proste.
COS doskonale sprawdza się jako repozytorium danych, dodatkowy backup dla danych zlokalizowanych w Twojej infrastrukturze (np. do backupu dysków sieciowych) lub archiwum danych. COS może być także podstawą do tworzenia niestandardowych rozwiązań. Jesteśmy gotowi na wdrożenie Twoich pomysłów i stworzenie rozwiązania odpowiedniego dla Twoich potrzeb.

ZALETY CLOUD OBJECT STORAGE

Zawsze dostępne

Wbudowane zabezpieczenia

Najnowocześniejsza technologia IBM

Nieograniczona przestrzeń

Skalowalność

Lepsza ekonomia przechowywania w chmurze

3 w 1: przechowywanie, tworzenie kopii zapasowych i archiwizowanie

Jak pracować z IBM Cloud Object Sotrage?

Przestrzeń IBM COS może być dodana do każdego komputera jako zwykły dysk (np. za pomocą powszechnie dostępnego oprogramowania, takiego jak CyberDuck lub MountainDuck) lub obsługiwana przez oprogramowanie dostarczone przez any.cloud. Jest to niezwykle proste – by dodać plik do storage’u IBM COS, po prostu skopiuj go lub “przeciągnij” za pomocą myszy.

Jak Twoje dane są przesyłane do IBM – aspekt techniczny

Bezpieczeństwo Twoich danych to nasz priorytet. Oryginalne dane, które wysyłasz do IBM COS przechodzą przez wiele etapów szyfrowania, co zapewnia im bezpieczeństwo na etapie przesyłania, a także podczas przechowywania i na wypadek awarii. Po pierwszym szyfrowaniu SSL w drodze z Twojej lokalizacji do centrum danych IBM, Twoje dane są szyfrowane ponownie i dzielone na 7 części. To ilość bazowa, niezbędna aby przeprowadzić tzw. ‘erasure coding’, które w praktyce dzieli Twoje dane na kolejne części (12). Podział ten jest potrzebny by umożliwić zapisanie danych na oddzielnych węzłach storage’owych i rozproszyć je geograficznie. Ponieważ odczyt danych może się odbyć używając tylko 7 z 12 częśći, nawet przerwa w działaniu całego centrum danych w jednej z lokalizacji nie spowoduje przerwy w dostępie do danych.

Watson

Usługą dodatkową dla COS jest Watson. Jest to platforma AI (sztuczna inteligencja), która nada Twojemu biznesowi dodatkową, wyjątkową wartość. Watson może analizować zarówno tekst, obraz i dźwięk, czego wynikiem mogą być wartościowe dla Twojej pracy spostrzeżenia. Watson jest również bardzo ważnym narzędziem, coraz powszechniej wykorzystywanym do podejmowania lepszych decyzji biznesowych. Wyniki jego pracy są oparte na analizie ogromnej ilości nieustrukturyzowanych danych, a wartość wynikająca z tych analiz może odmienić Twój biznes. Moc sztucznej inteligencji jest w Twoim zasięgu.

Skontaktuj się z nami

  Czytaj więcej

  Czytaj więcej

  FAQ

  Usługa Cloud Object Storage (COS) jest usługą świadczoną przez IBM. Repozytorium, które można połączyć za pośrednictwem protokołu S3 ze środowiskiem lokalnym. Będziesz mógł edytować plik i zapisać go bezpośrednio w repozytorium COS. Oferuje praktycznie nieograniczoną pojemność – gdy tylko potrzebujesz więcej miejsca, możesz w dowolnym momencie powiększyć swoje repozytorium.

  Tak, dzięki inteligentnej technologii stojącej za COS dane są dzielone i rozpakowywane, kodowane i szyfrowane dla maksymalnego bezpieczeństwa.

  Cloud Object Storage to inaczej system przechowywania plików/system do archiwizacji.

  Nie ma ograniczeń co do rodzaju danych, które można przechowywać w Cloud Object Storage.

  Praktycznie nie ma ograniczeń co do ilości danych, które można przechowywać za pomocą rozwiązania COS.

  Jako partner IBM jesteśmy w stanie zaoferować usługę COS w niezwykle prosty sposób – pobieramy opłaty tylko za przestrzeń przydzieloną naszym klientom, a wszystkie inne opłaty zwykle pobierane przez IBM, takie jak operacje, jak PUT, GET, LIST itp. pokrywamy my.