Backup w chmurze

Czy zdarzyło Ci się utracic kiedyś kluczowe dane bez możliwości ich przywrócenia? W czasach, gdy ataki hakerów i złośliwego oprogramowania (np. ransomware) stają się coraz bardziej powszechne, skuteczne i dotkliwe – prawidłowe zabezpieczenie danych staje się koniecznością. Prawidłowy plan backupowy uwzględniający przechowywanie co najmniej jednego egzemplarza danych w zewnętrznej lokalizacji (np. w chmurze) jest jedynym sposobem na zapewnienie optymalnego poziomu bezpieczeństwa. W any.cloud rozumiemy jak ważne są dla Ciebie Twoje dane. Nasz backup w chmurze pozwoli Ci zabezpieczyć wszystkie Twoje dane, czyli podstawę budującą Twój biznes.

Dlaczego backup danych do zewnętrznej lokalizacji jest istotny?

Przechowywanie backupu w chmurze ma wiele zalet. Posiadanie lokalnej kopii zapasowej jest bardzo ważne, ale to chmura zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo, które pozwoli w pełni chronić Twoje dane. Lokalnie przechowywane kopie zapasowe mogą zostać uszkodzone w wyniku tych samych incydentów, na które są narażone Twoje podstawowe dane. Uszkodzenie danych może nastąpić w każdym momencie – w dzisiejszych czasach częstotliwość występowania zagrożeń jest znacznie większa niż kilka lat temu i stale rośnie.

Z naszego doświadczenia wynika, że zarówno podstawowe dane, jak i lokalne backupy ulegają uszkodzeniom. Na szczęście wszyscy nasi klienci, którzy padli ofiarą oprogramowania ransomware, mogli dzięki naszej usłudze backupu szybko odzyskać dostęp do swoich danych bez ich utraty czy konieczności płacenia wysokiego okupu. Dlatego poza utrzymywaniem lokalnej kopii zapasowej, bardzo ważne jest zapewnienie dodatkowego bezpieczeństwa danym, które tworzą Twój biznes i wyeliminować przykre konsekwencje losowych wydarzeń. Wiedząc, że wybrałeś niezawodnego partnera z ogromnym doświadczeniem i odpowiednią certyfikacją, zapewnisz sobie spokój ducha. Jesteśmy ekspertami, a nasza infrastruktura przechodzi rygorystyczne audyty aby zapewnić, że Twoje dane będą u nas bezpieczne.

ZALETY BACKUPU W CHMURZE

Bezproblemowe wdrożenie

Wygodny i bezpieczny

Ciągły monitoring

Odzyskiwanie pojedynczych plików

Retencja nawet do 10 lat

Dostęp do danych online

Co możemy backupować?

– Maszyny wirtualne (VMware i MS Hyper-V)
– Serwery fizyczne
– Stacje robocze (Windows i Linux)
– Skrzynki Office 365 – dowiedz się więcej

Nasze rozwiązanie oparte jest na najnowszym portfolio Veeam (przeczytaj więcej o rozwiązaniach Veeam). Dane przechowywane są w centrach danych z najwyższą możliwą certyfikacją dostępną na rynku.

Oferujemy możliwość bezpłatnego przetestowania naszej usługi backupu w chmurze. Jeśli posiadasz oprogramowanie Veeam – w ciągu kilku minut możesz skorzystać z 30-dniowego konta testowego z repozytorium 5TB!

Skontaktuj się z nami

Czytaj więcej

Czytaj więcej

FAQ

Tak, każdy potrzebuje backupować swoje dane. Każdy dysk ulegnie w końcu awarii – posiadanie wielu kopii zapasowych w różnych lokalizacjach jest jedynym niezawodnym sposobem zabezpieczenia danych.

Za każdym razemgdy trwa tworzenie kopii zapasowej otrzymasz powiadomienie e-mail 

Tak, zalecamy przestrzeganie zasady bezpieczeństwa danych 3-2-1, która mówi, że powinieneś mieć co najmniej 3 egzemplarze danych, na 2 różnych nośnikach, a jeden z tych egzemplarzy przechowywać w niezależnej lokalizacji (np. w chmurze).

Najłatwiej jest mieć jedną lokalną kopię zapasową i jedną w chmurze – to jest dokładnie to, w czym się specjalizujemy.

W naszym centrum danych w Kopenhadze (w Danii) z certyfikatami zgodności z normami ISO 27001 oraz ISAE 3402. Na życzenie możemy też przechowywać dane w wybranych centrach danych naszego partnera, firmy IBM.

Backupy są bardzo dobrze zabezpieczone i nawet cloud provider nie ma do nich dostępu. Są szyfrowane już w momencie tworzenia (szyfrowanie AES 256-bit) i opuszczają infrastrukturę w postaci zaszyfrowanej. Połączenie z infrastrukturą any.cloud jest również zabezpieczone (SSL).