Backup w chmurze

Czy zdarzyło Ci się utracic kiedyś kluczowe dane bez możliwości ich przywrócenia? W czasach, gdy ataki hakerów i złośliwego oprogramowania (np. ransomware) stają się coraz bardziej powszechne, skuteczne i dotkliwe – prawidłowe zabezpieczenie danych staje się koniecznością. Prawidłowy plan backupowy uwzględniający przechowywanie co najmniej jednego egzemplarza danych w zewnętrznej lokalizacji (np. w chmurze) jest jedynym sposobem na zapewnienie optymalnego poziomu bezpieczeństwa. W any.cloud rozumiemy jak ważne są dla Ciebie Twoje dane. Nasz backup w chmurze pozwoli Ci zabezpieczyć wszystkie Twoje dane, czyli podstawę budującą Twój biznes.

Dlaczego backup danych do zewnętrznej lokalizacji jest istotny?

Przechowywanie backupu w chmurze ma wiele zalet. Posiadanie lokalnej kopii zapasowej jest bardzo ważne, ale to chmura zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo, które pozwoli w pełni chronić Twoje dane. Lokalnie przechowywane kopie zapasowe mogą zostać uszkodzone w wyniku tych samych incydentów, na które są narażone Twoje podstawowe dane. Uszkodzenie danych może nastąpić w każdym momencie – w dzisiejszych czasach częstotliwość występowania zagrożeń jest znacznie większa niż kilka lat temu i stale rośnie.

Z naszego doświadczenia wynika, że zarówno podstawowe dane, jak i lokalne backupy ulegają uszkodzeniom. Na szczęście wszyscy nasi klienci, którzy padli ofiarą oprogramowania ransomware, mogli dzięki naszej usłudze backupu szybko odzyskać dostęp do swoich danych bez ich utraty czy konieczności płacenia wysokiego okupu. Dlatego poza utrzymywaniem lokalnej kopii zapasowej, bardzo ważne jest zapewnienie dodatkowego bezpieczeństwa danym, które tworzą Twój biznes i wyeliminować przykre konsekwencje losowych wydarzeń. Wiedząc, że wybrałeś niezawodnego partnera z ogromnym doświadczeniem i odpowiednią certyfikacją, zapewnisz sobie spokój ducha. Jesteśmy ekspertami, a nasza infrastruktura przechodzi rygorystyczne audyty aby zapewnić, że Twoje dane będą u nas bezpieczne.

ZALETY BACKUPU W CHMURZE

Bezproblemowe wdrożenie

Wygodny i bezpieczny

Ciągły monitoring

Odzyskiwanie pojedynczych plików

Retencja nawet do 10 lat

Dostęp do danych online

Co możemy backupować?

W zależności od Twoich potrzeb, oferujemy różne typy backupów.
W świecie platform wirtualnych obsługujemy maszyny wirtualne oparte na VMware i MS Hyper-V. Dzięki naszemu opartemu na agentach rozwiązaniu do tworzenia kopii zapasowych Microsoft Windows i Linux, obsługujemy zarówno stacje robocze i serwery fizyczne, jak i maszyny wirtualne oparte na środowiskach hybrydowych w chmurze takie jak Microsoft Azure, Amazon AWS, Google Cloud i IBM Cloud. Możesz nawet uzyskać kopię zapasową środowiska Office 365, nad którym masz pełną kontrolę.

Nasze rozwiązanie oparte jest na najnowszym portfolio Veeam Availability (przeczytaj więcej o naszych rozwiązaniach opartych na Veeam). Dane przechowywane są w centrach danych z najwyższą możliwą certyfikacją dostępną na rynku (w obrębie naszej infrastruktury w Danii lub w jednym z centrów danych IBM).

Usługa kopii zapasowej dla biznesu to tylko jedno spośród wielu rozwiązań chmurowych jakie oferujemy. Poniżej możesz utworzyć konto testowe ReVirt, które jest częścią any.cloud. Dzięki niemu możesz przetestować rozwiązanie z darmową przestrzenią pod backupy o wielkości 5TB. Możesz także zapoznać się z pełnym katalogiem naszych usług lub porównać nasze rozwiązanie backupu z rozwiązaniem odzyskiwania danych po awarii i zobaczyć, które z nich pasuje do Twojej firmy.

Skorzystaj z 30-dniowego konta testowego z repozytorium 5TB!

Przycisk kieruje na stronę ReVirt, gdzie w ciągu kilku minut założysz swoje konto.

Cennik backupu

Rozwiązanie backupu any.cloud oferujemy w formie subskrybcji miesięcznej. Ceny uzależnione są od następujących parametrów:

 • ilość przestrzeni dyskowej przydzielonej pod backup w naszej infrastrukturze (w GB lub TB),
 • ilość backupowanych maszyn wirtualnych, serwerów fizycznych lub stacji roboczych (Windows lub Linux).

Nasz backup oparty jest o wiodące na rynku oporogramowanie Veeam. Jeśli nie masz licencji Veeam, które jest niezbędne do wysłania backupu do naszej chmury, możesz od nas wynająć bądź kupić niezbędne licencje. Dobieramy właściwe dla Ciebie rozwiązanie w zależności od rodzaju i wielkości Twojej infrastruktury.

Jeśli jesteś zainteresowany wyceną backupu dla Twojej firmy – skontaktuj się z nami poprzez poniższy formularz, czat, telefonicznie pod nr +48 22 10 17 713, bądź mailowo poprzez adres sales@anycloud.pl.

Skontaktuj się z nami

  Czytaj więcej

  Czytaj więcej

  FAQ

  Tak, każdy potrzebuje backupować swoje dane. Każdy dysk ulegnie w końcu awarii – posiadanie wielu kopii zapasowych w różnych lokalizacjach jest jedynym niezawodnym sposobem zabezpieczenia danych.

  Za każdym razemgdy trwa tworzenie kopii zapasowej otrzymasz powiadomienie e-mail 

  Tak, zalecamy przestrzeganie zasady bezpieczeństwa danych 3-2-1, która mówi, że powinieneś mieć co najmniej 3 egzemplarze danych, na 2 różnych nośnikach, a jeden z tych egzemplarzy przechowywać w niezależnej lokalizacji (np. w chmurze).

  Najłatwiej jest mieć jedną lokalną kopię zapasową i jedną w chmurze – to jest dokładnie to, w czym się specjalizujemy.

  W naszym centrum danych w Kopenhadze (w Danii) z certyfikatami zgodności z normami ISO 27001 oraz ISAE 3402. Na życzenie możemy też przechowywać dane w wybranych centrach danych naszego partnera, firmy IBM.

  Backupy są bardzo dobrze zabezpieczone i nawet cloud provider nie ma do nich dostępu. Są szyfrowane już w momencie tworzenia (szyfrowanie AES 256-bit) i opuszczają infrastrukturę w postaci zaszyfrowanej. Połączenie z infrastrukturą any.cloud jest również zabezpieczone (SSL).

  Sprawdzając wydajność sieci, można uzyskać teoretyczną szacunkową ilość czasu potrzebną na wykonanie zadań kopii zapasowych. Przejdź do naszego narzędzia Sprawdź wydajność sieci – otworzy się nowe okno, gdzie możesz rozpocząć testowanie prędkości swojej sieci.