Kształtowanie przyszłości branży konsultingowej IT w any.cloud

Kształtowanie przyszłości branży konsultingowej IT w any.cloud

Nastała nowa i inna niż dotychczas epoka dla nas wszystkich. Zarówno jeśli chodzi o pracę, jak i życie domowe, musieliśmy się dostosować do nowej rzeczywistości. W any.cloud uważnie przyglądaliśmy się temu, jak prowadzimy obecnie działalność jako konsultanci IT i podjęliśmy konieczne kroki. Obowiązkowe dla tego procesu było poważne przemyślenie naszych procedur, procesów dotyczących pracy, a nawet elementów naszego modelu biznesowego. W ten sposób dotarliśmy do miejsca, w którym możemy ocenić jakość naszej branży konsultingu IT i ukształtować ją na przyszłość.

Consultant Manager w any.cloud, Lars Jeding:

“Widzimy duży wzrost efektywności naszej pracy. Godziny pracy konsultanta są znacznie lepiej wykorzystywane dzięki wsparciu zdalnemu. Nasi konsultanci mogą być dostępni praktycznie od razu, kiedy potrzebna jest natychmiastowa pomoc, a nie spędzać czas w podróży od jednego klienta do drugiego. To czyni cuda, jeśli chodzi o udoskonalenie i zwiększenie efektywności naszej pracy.”

 

Faza przejściowa

Zmiany zachodzą nie tylko w sposobie dostarczania wsparcia IT, ale także w tym, co dostarczamy. W fazie przejściowej i do czasu przyzwyczajenia się do modelu pracy z domu, wielu naszych klientów potrzebowało pomocy w ustanawianiu nowych lub większej ilości łączy VPN i potrzebowało naszego wsparcia, aby uzyskać swobodę pracy z domu za pomocą swoich komputerów. To był czas kiedy nasza pomoc umożliwiła naszym klientom dalsze funkcjonowanie. Przygotowanie naszych klientów odbyło się bardzo sprawnie. My dostrzegliśmy wówczas, że rośnie w siłę nowy obszar wsparcia any.cloud dla naszych klientów: komunikacja z kolegami i klientami.

“Podobnie jak nasi klienci, musieliśmy dostosować się do nowych zasad dzięki nowym narzędziom komunikacji. W szczególności mam na myśli narzędzie Microsoft Teams, które stało się silną i rozpoznawalną platformą dla wielu ludzi w okresie lockdownu. Jestem całkiem pewien, że Teams, wraz z innymi narzędziami, zmieni sposób komunikowania się od teraz. Już na tym etapie MS Teams stał się zintegrowanym elementem w sposobie pracy ludzi, dzięki czatowi, udostępnianiu ekranu i prowadzeniu wideokonferencji. Wierzę, że ilość podróży służbowych zmaleje, ponieważ wszyscy przyzwyczaili się do nowych platform konferencyjnych. Większość cieszy się, że nie muszą pokonywać znacznych odległości, aby odbyć stosunkowo krótkie spotkanie. Nie oznacza to wcale, że Teams będzie nas od siebie oddalać, ale może uczynić codzienne życie bardziej efektywnym. I ma to jeszcze jedną zaletę: efekt w postaci zaczynania wszystkich spotkań na czas 😊.”

Zasada konieczności: Zmienione podejście

Wiele problemów można rozwiązać zdalnie. Taki wniosek pojawia się w tej chwili wraz z nowym podejściem do tego, jak bardzo niezbędne są podróże i spotkania twarzą w twarz. To nowe spojrzenie oferuje o wiele lepsze wsparcie w czasie kryzysu, ale nikt nie wie, czy ta zasada konieczności z nami pozostanie, czy nie. “Chociaż lepiej wykorzystaliśmy nasz czas, pomagając większej liczbie osób poprzez “pomoc potrzebną tu i teraz”, to jednak osobisty akcent wciąż nie został uwzględniony” – mówi Lars. Ponieważ jesteśmy firmą konsultingową z branży IT, istotnym elementem naszej pracy jest współpraca z klientami. Z tego powodu posiadamy dogłębną wiedzę o ich ludziach i ich rozwiązaniach – jako podstawę do tworzenia najlepszych rezultatów. Rzecz w tym, że kiedy nasi konsultanci pracują na miejscu, ich użytkownicy pozwalają im zająć się czymś więcej niż tylko problemem, który przed nimi stoi. Dodatkowo mamy możliwość zbudowania z klientami relacji.

Przyjrzyjmy się pozytywnym efektom nowych procedur w any.cloud. “Nasze portfolio klientów jest bardzo zróżnicowane, co oznacza, że ich indywidualne wyzwania mają bardzo różny charakter. Dla nas, jako konsultantów IT, ekscytujące było pomaganie w burzy mózgów dla kreatywnych rozwiązań. Nasze zadania obejmowały pracę nad i testowanie zdalnych usług, które mogą pomóc tym z naszych klientów, którzy pracują z dużymi plikami do edycji filmów i zdjęć.”

Praca zorientowana na znajdowanie rozwiązań jest drugą naturą konsultanta IT. Nowa scena z szerszym zakresem wyzwań zwiększyła radość naszych konsultantów i sprawiła, że współpracują ze sobą bliżej.

Kiedy wszystko wróci do normy

Praca zdalna nigdy nie zastąpi pracy w biurze w stosunku 1:1. Mimo to widzimy, że niektóre z używanych obecnie narzędzi i zmiany w sposobie pracy zdalnej mogą przynieść korzyści wszystkim. Dodaliśmy więc elastyczność w określaniu, gdzie i kiedy praca może być wykonana. Otworzyło to przed nami nowe możliwości i bardziej efektywny model współpracy.

“To, co robimy, to znacznie więcej niż spotkania z ludźmi twarzą w twarz, a naszym fundamentem są prawdopodobnie relacje. Wielu z naszych konsultantów stanowi integralną część firm, które obsługują i z którymi regularnie się kontaktują. Ja, na przykład, nie mogę się doczekać, aby nie tylko spotkać się z moimi kolegami w any.cloud, ale aby zobaczyć ponownie naszych klientów osobiście”.

Od 1998 roku any.cloud jest dostawcą usług konsultingowych w zakresie IT. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak możemy pomóc Twojej firmie w działaniach i wsparciu IT? Skontaktuj się z nami już dziś.

Leave a Reply