Czym zajmuje się specjalista ds. infrastruktury?

Czym zajmuje się specjalista ds. infrastruktury?

 

Zespół any.cloud to grupa ludzi, którzy są ekspertami w wielu dziedzinach IT. Bardzo ważną częścią naszego zespołu specjalistów, oprócz konsultantów IT lub specjalistów helpdesk są nasi specjaliści ds. infrastruktury. Łączą siły, jeśli chodzi o sprawne działanie sieci naszych klientów, tworzenie kopii zapasowych, replikację i wirtualizację. Robią to za pośrednictwem centrów danych na całym świecie – czy to nie brzmi ekscytująco?

 

Poznaj Hjalte

Hjalte jest specjalistą ds. infrastruktury i członkiem naszego zespołu. Przybył do any.cloud prawie 2 lata temu jako jeden z naszych konsultantów IT, ale ostatecznie zasilił nasz zespół ds. infrastruktury. Podążanie w tym kierunku przyszło naturalnie dla Hjalte, ponieważ został przeszkolony w ZBC w Ringsted jako ekspert wsparcia IT. Następnie kształcił się dalej, by zostać technikiem danych specjalizującym się w infrastrukturze. “Kiedy skończyłem szkolenie, zgłosiłem się do pracy w any.cloud, ponieważ dało mi to możliwość jeszcze bardziej profesjonalnego rozwoju w zakresie unikalnych technologii. any.cloud działa dużo z technologiami o silnym międzynarodowym zasięgu i uważam to za bardzo ekscytujące”, mówi Hjalte.

 

Życie codzienne specjalisty ds. infrastruktury

„Mój typowy dzień zaczyna się w biurze any.cloud. Pierwszą rzeczą jaką robię codziennie, jest sprawdzenie ekranów monitorujących błędy pod kątem ewentualnych błędów. Błędy jakie są tam wyświetlane są drobne, ponieważ wszystko co zostanie uznane za krytyczne dla operacji, uruchomi alert i powiadomi nasz dyżurny zespół ratunkowy. Zawsze mamy ludzi na dyżurze, którzy zajmują się tego rodzaju problemami za pośrednictwem naszego całodobowego systemu alarmowego. Jeśli wszystkie wskaźniki na ekranach w naszym biurze są zielone, zaczynam pracę nad zgłoszeniami, jakie znalazły się w naszym systemie i które są gotowe do rozwiązania.”

Nasi konsultanci i specjaliści od infrastruktury ściśle ze sobą współpracują, aby przenieść biznes naszych klientów do chmur(y). Hjalte i pozostali członkowie zespołu ds. infrastruktury mają dwa główne zadania: „Jednym z nich jest pomoc naszym konsultantom. Pomagam im, wprowadzając zmiany w sieci i ustawieniach zapory sieciowej, a także konfigurując rozwiązania VPS lub MPLS dla naszych klientów. Naszym drugim priorytetem jest dbanie o nasze środowisko tworzenia kopii zapasowych i replikacji oparte na Veeam. Ponadto istnieją inne zadania, takie jak wdrażanie i sprawdzanie serwerów w wielu naszych centrach danych. Wspaniale jest mieć tak dobrą kontrolę nad operacjami, że nie napotykamy żadnych problemów ”.

 

Centra danych, projekty i infrastruktura IT

Kluczem do doskonałości operacyjnej jest nie tylko przewidywanie problemów, ale także naprawianie drobnych kwestii, zanim staną się problemami. Dlatego nasz zespół ds. infrastruktury ma specjalną misję – aktualizacje oprogramowania układowego w naszych centrach danych i oczywiście inne zadania także. „Planujemy okna serwisowe usług, tak jak wszyscy inni dostawcy usług, i na tym właśnie polegają operacje. Dokładamy wszelkich starań, aby zminimalizować przestoje u klientów, na przykład wykonując prace między 00.00 a 05.00, więc ograniczamy zakłócenia do minimum ”.

Jeśli zdarzy ci się spotkać Hjalte w jednym z naszych centrów danych, prawdopodobnie jest tam, aby zająć się jednym z jego bardziej standardowych zadań, takich jak modernizacja sprzętu. Podobnie jak większość innych rzeczy w życiu, sprzęt nie jest wieczny, dlatego aktualizujemy nasze dyski, aby wszystko działało z pełną mocą.

A działanie z pełną mocą to dość uczciwy opis dnia Hjalte. „Zawsze fajnie jest być przy projektach, które pozwalają rozwiązywać problemy techniczne. Szczególnie pozytywne jest przekazać klientowi ukończone projekty i móc powiedzieć im, że wszystko działa. Osobiście daje mi to ogromną satysfakcję – kiedy są szczęśliwi, naprawdę mnie to buduje. ”

Podział bardzo złożonych rozwiązań i dostosowanie ich do potrzeb naszych klientów jest tym, czym wyróżnia się any.cloud. To, co robimy – robimy naprawdę, naprawdę dobrze. Czy chciałbyś mieć dostawcę, który dostosuje się do twoich potrzeb? Wierzymy, że nie wszystkie rozwiązania muszą być takie same. A może chcesz również pracować w firmie, w której jest miejsce na rozwój zawodowy? Możesz wysłać do nas zgłoszenie na job@anycloud.dk.

Leave a Reply