Zarządzanie danymi w chmurze

Zarządzanie danymi w chmurze

Zarządzanie danymi w chmurze – co obejmuje to hasło? Ostatnio często słyszałem ten termin, więc pomyślałem, że może nadszedł czas, aby odkryć, co on naprawdę oznacza.

W ostatnich latach wiele firm rozszerzyło swoje rozwiązania w chmurze o coś więcej niż tylko SharePoint i Dropbox. Jesteśmy zależni od aplikacji opartych na chmurze, zarówno w działach finansowych, marketingu i HR i prawdopodobnie wielu innych. Wiele z nich jest obecnie opartych na chmurze. Przy czym różne aplikacje działają na różnych chmurach. Dane pozostają najważniejszą częścią większości firm i na nich budujemy naszą przyszłość. Można nawet nazwać je firmami opartymi na danych.

Na razie jest dobrze, ale kiedy pojawi się potrzeba „zarządzania danymi w chmurze”?

Wiele z tych firm wpadło w sieć aplikacji opartych na różnych chmurach. Z tego powodu trzeba rozważyć zgodność i bezpieczeństwo na różnych chmurach publicznych (nadal istnieje wiele dobrych aspektów takiej chmury, np. wysoka zwinność i niższe koszty). Musi istnieć strategia dla środowisk wielochmurowych (multi cloud), ponieważ niewłaściwe zarządzanie danymi doprowadzi do czegoś więcej niż tylko utraty danych. Przestoje mogą kosztować firmę nawet do 20 milionów dolarów rocznie. Ale kiedy dane są wszędzie i tak naprawdę nie wiesz, gdzie konkretnie się znajdują, ta fragmentacja może być wyzwaniem. W rezultacie musimy chronić te dane, bez względu na to, gdzie się znajdują.

Twój własny dostęp do Twoich danych ma kluczowe znaczenie dla Ciebie i Twoich pracowników. Jednocześnie kluczowe jest zachowanie ich bezpieczeństwa, uwierzytelnienia i szyfrowania. To właśnie staramy się robić z naszymi rozwiązaniami. Właściwe osoby mają dostęp do potrzebnych im danych, wtedy kiedy tylko ich potrzebują. Co więcej, dane te powinny być zawsze w 100% chronione przez backup lub Disaster Recovery. Tak więc, jeśli utrata danych ma nastąpić, można je odzyskać w odpowiednio krótkim czasie.

Musimy uznać i zrozumieć znaczenie kontroli nad systemami IT. Dlaczego? Poświęcenie się zarządzaniu danymi zagwarantuje, że podejmiesz aktywne kroki w kierunku poprawy dostępności i ulepszeniu procesu odzyskiwania danych.

Rozwiązania any.cloud

Różne firmy w różnych sektorach mogą się różnić w zależności od tego, jaki poziom przestojów mogą tolerować. Być może zapewnienie wysokiej dostępności nie jest to konieczne w Twojej branży. Ale co jeśli uznasz, że ograniczenie przestojów jest dla Ciebie priorytetem, a Twoja firma musi być dostępna 24/7/365 lub klienci wymagają, aby Twoje aplikacje i dane były dostępne bez zakłóceń? Wtedy ciągłe inwestowanie w zarządzanie danymi w chmurze jest właściwą usługą dla Ciebie. Rozwiązania takie backup, COS (cloud object storage, czyli storage obiektowy w chmurze) i zaawansowane rozwiązanie DR (Disaster Recovery) będą Twoimi narzędziami zabezpieczającymi przed przestojami. Niezależnie od tego, czy robisz to dla siebie, swoich przychodów czy klientów, będzie to inwestycja w Twoje dane.

Leave a Reply