Powitajcie nasz nowy produkt: ReTrust

Powitajcie nasz nowy produkt: ReTrust

Z dumą prezentujemy nasz nowy produkt: ReTrust – identity and detection intelligence service. Jest to usługa weryfikacji tożsamości i wykrywania oszustw online. ReTrust jako produkt zoptymalizuje obsługę i bezpieczeństwo użytkowników w witrynach naszych klientów i innych firm obecnych w internecie. Wszystko to w ścisłej współpracy z IBM.

Usługa ReTrust opiera się na IBM Trusteer. To oprogramowanie zabezpieczające zaimplementowane na stronach internetowych i aplikacjach mobilnych w celu wykrywania nieuczciwych działań. IBM Trusteer był do tej pory dostępny tylko w branży bankowej. Teraz udostępniamy ten produkt również innym typom przedsiębiorstw, aby też mogły zabezpieczyć swoje zasoby internetowe i klientów. Dzięki połączeniu oprogramowania IBM i modelu as-a-Service any.cloud, każda firma obecna online może chronić swoją firmę, markę i klientów przed cyberprzestępczością, taką jak oszustwa, przejęcia kont i kradzież tożsamości.

Dlaczego ReTrust i po co to robimy?

Zaobserwowaliśmy wzrost liczby zagrożeń w sieci i cyberprzestępstw, w których przestępcy wykorzystują fałszywe lub skradzione karty kredytowe lub dokonująć przejęć. Przejęcie oznacza sytuację np. kiedy haker przejmuje kontrolę nad Twoim kontem, często bez Twojej wiedzy, w celu kradzieży pieniędzy lub ich ekwiwalentu. To samo dotyczy programów bonusowych i lojalnościowych, w których punkty bonusowe są kradzione, wykorzystywane lub kradzione i sprzedawane. Stwarza to niefortunną sytuację zarówno dla firmy, jak i dla klienta – ponieważ obie strony są stratne. Firma zyskuje złą reputację, klienci oczekują zwrotu punktów, co oznacza że ​​z powodu oszustwa powstaje deficyt.

Wszystkie te przypadki w świecie wirtualnym przerażają zarówno naszych klientów, jak i konsumenta końcowego oraz nas w any.cloud. Z tego powodu zwróciliśmy się do IBM, wierząc, że z wiodącym na rynku oprogramowaniem będą mogli pomóc nam w zwalczaniu tego rodzaju cyberprzestępczości. I mieliśmy rację! IBM Trusteer był już w trakcie walki z oszustwami cyfrowymi dla 600 banków na całym świecie, z 43 mld odwiedzających miesięcznie. Co więcej – chroni je przed cyberprzestępstwami z wielkim powodzeniem.

Jak działa ReTrust/IBM Trusteer?

IBM Trusteer to jedyne w swoim rodzaju oprogramowanie, które zapewnia pełną ochronę. Bierze pod uwagę wiele różnych czynników, takich jak ID urządzenia, pasywne dane biometryczne i ocenę ryzyka. Usługa określa, którzy użytkownicy Twojej aplikacji mają prawdziwe intencje, a kto nie. Klientom, którym ufasz (lub nowym klientom, którzy nie są oszustami) pozwoli kontynuować działania. W tym samym czasie znani oszuści są powstrzymywani za pośrednictwem witryny przed kradzieżą, hackowaniem lub oszustwami . Dzięki temu zabezpieczamy konsumenta, który nie musi już podejmować żadnych działań.

Czy posiadasz stronę internetową lub aplikację mobilną, w której Ty lub Twoi klienci zostaliście ofiarami kradzieży punktów bonusowych?  A może utraciliście swoje konta z powodu kradzieży lub oszustwa, bądź mieliście problemy z fałszywymi profilami i kradzieżą tożsamości lub osobistych informacji?
ReTrust może rozwiązać te wyzwania.

Ponieważ ReTrust gromadzi dane z miliardów sesji od IBM Trusteer, wykrywa kiedy ma miejsce nieuczciwa działalność. Gdy zauważymy oszusta dzięki ReTrust – we współpracy z klientem dowiadujemy się jak usunąć hakera z danej witryny i zablokować go. Może to się zadziać poprzez pokazanie oszustom strony 404 lub powitanie przez wiadomość „Ta strona jest obecnie niedostępna”. W ten sposób chronimy Twoją markę przed oszustwem. Co istotne – oszust nie dowie się, że został zauważony.

Brzmi dobrze? Przejdź na retrust.global, aby dowiedzieć się więcej (strona w języku angielskim).

Leave a Reply