Powitajcie nasz nowy produkt: ReTrust

Powitajcie nasz nowy produkt: ReTrust

Z dumą prezentujemy nasz nowy produkt! Nazywamy go ReTrust – identity and detection intelligence service. Jest to usługa weryfikacji tożsamości i wykrywania oszustw online. ReTrust jako produkt zoptymalizuje obsługę i bezpieczeństwo użytkowników w witrynach naszych klientów i innych firm obecnych w internecie. Wszystko to w ścisłej współpracy z IBM.

Usługa ReTrust opiera się na IBM Trusteer. To oprogramowanie zabezpieczające zaimplementowane na stronach internetowych i aplikacjach mobilnych w celu wykrywania nieuczciwych działań. IBM Trusteer był do tej pory dostępny tylko w branży bankowej. Teraz udostępniamy ten produkt również innym typom przedsiębiorstw, aby też mogły zabezpieczyć swoje zasoby internetowe i klientów. Dzięki połączeniu oprogramowania IBM i modelu as-a-Service any.cloud, każda firma obecna online może chronić swoją firmę, markę i klientów przed cyberprzestępczością, taką jak oszustwa, przejęcia kont i kradzież tożsamości.

Dlaczego to robimy?

Zaobserwowaliśmy wzrost liczby zagrożeń w sieci i cyberprzestępstw, w których przestępcy wykorzystują fałszywe lub skradzione karty kredytowe lub dokonująć przejęć. Przejęcie oznacza sytuację np. kiedy haker przejmuje kontrolę nad Twoim kontem, często bez Twojej wiedzy, w celu kradzieży pieniędzy lub ich ekwiwalentu. To samo dotyczy programów bonusowych i lojalnościowych, w których punkty bonusowe są kradzione, wykorzystywane lub kradzione i sprzedawane. Stwarza to niefortunną sytuację zarówno dla firmy, jak i dla klienta – ponieważ obie strony są stratne. Firma zyskuje złą reputację, klienci oczekują zwrotu punktów, co oznacza że ​​z powodu oszustwa powstaje deficyt.

Wszystkie te przypadki w świecie wirtualnym przerażają zarówno naszych klientów, jak i konsumenta końcowego oraz nas w any.cloud. Z tego powodu zwróciliśmy się do IBM, wierząc, że z wiodącym na rynku oprogramowaniem będą mogli pomóc nam w zwalczaniu tego rodzaju cyberprzestępczości. I mieliśmy rację! IBM Trusteer był już w trakcie walki z oszustwami cyfrowymi dla 600 banków na całym świecie, z 43 mld odwiedzających miesięcznie. Co więcej – chroni je przed cyberprzestępstwami z wielkim powodzeniem.

Jak działa ReTrust?

IBM Trusteer to jedyne w swoim rodzaju oprogramowanie, które zapewnia pełną ochronę. Bierze pod uwagę wiele różnych czynników, takich jak ID urządzenia, pasywne dane biometryczne i ocenę ryzyka. Usługa określa, którzy użytkownicy Twojej aplikacji mają prawdziwe intencje, a kto nie. Klientom, którym ufasz (lub nowym klientom, którzy nie są oszustami) pozwoli kontynuować działania, podczas gdy znani oszuści są powstrzymywani przed kradzieżą, hackowaniem lub oszustwami za pośrednictwem witryny. Dzięki temu zabezpieczamy konsumenta, który nie musi już podejmować żadnych działań.

Jeśli posiadasz stronę internetową lub aplikację mobilną, w której Ty lub Twoi klienci zostaliście ofiarami kradzieży punktów bonusowych, lub nawet osobistych informacji, utraciliście swoje konta z powodu kradzieży lub oszustwa, bądź mieliście problemy z fałszywymi profilami i kradzieżą tożsamości, ReTrust może rozwiązać te wyzwania.

Ponieważ ReTrust gromadzi dane z miliardów sesji od IBM Trusteer, wykrywa, kiedy ma miejsce nieuczciwa działalność. Gdy oszust zostanie zauważony, any.cloud we współpracy z klientem dowie się, jak usunąć hakera z danej witryny i zablokować go. Może to się zadziać poprzez pokazanie oszustom strony 404 lub powitanie przez wiadomość „Ta strona jest obecnie niedostępna”. W ten sposób ochronisz swoją markę przed oszustwem, a oszust nie będzie wiedział, że został zauważony.

Brzmi dobrze? Przejdź na retrust.global, aby dowiedzieć się więcej (strona w języku angielskim).

Leave a Reply