Veeam Cloud Connect: jak to zrobić?

Veeam Cloud Connect: jak to zrobić?

Veeam Cloud Connect to wbudowana funkcja Veeam i łatwy sposób zabezpieczenia maszyn wirtualnych za pomocą backupu oraz replikacji – znanej również jako Disaster Recovery.
Cloud Connect jest zintegrowany bezpośrednio z Veeam i wymaga jedynie posiadania licencjonowanej wersji Veeam. Po dodaniu swojego dostawcy usług bezpośrednio do Veeam masz dostęp do zasobów udostępnionych przez usługodawcę.

Można ich używać do wysyłania wirtualnych lub fizycznych kopii zapasowych poza siedzibę firmy, aby uniknąć ransomware i innych ataków. Dzięki replikacji możesz wysyłać maszyny wirtualne do hosta w chmurze, dzięki czemu są natychmiast gotowe do użycia w wersji 1:1. Mogą one zostać uruchomione w przypadku awarii i wykorzystane w taki sam sposób, jak maszyny uruchomione we własnej infrastrukturze. W ten sposób łatwo jest uzyskać dodatkowe, zapasowe centrum danych, z którego można skorzystać, jeśli zdarzy się awaria Twojej infrastruktury.

Zarówno backup, jak i replikacja wykorzystują szyfrowanie End2End. Oznacza to, że ​​dane są szyfrowane przed opuszczeniem własnego środowiska, pozostają zaszyfrowane podczas przesyłania, aby zapobiec ujawnieniu za pośrednictwem Internetu i podobnie jak w przypadku kopii zapasowych, pozostają zaszyfrowane podczas przechowywania u usługodawcy. Szyfrowanie nie wpływa na kompresję, więc istnieje możliwość zaoszczędzenia miejsca przy zachowaniu szyfrowania danych.

Jak korzystać z Veeam Cloud Connect?

Po aktywacji użytkownika na revirt.global, jesteś gotowy do uruchomienia ReVirt Cloud Connect BaaS lub DRaaS i tylko 4 kroki dzielą Cię od zakończenia instalacji Veeam. Więcej informacji na temat każdego kroku znajdziesz w naszym przewodniku Cloud Connect oraz w filmach instruktażowych dostępnych w 4 różnych językach.

Jakie są kroki?

  1. Otwórz Kreator Service Providera
  2. Wybierz ustawienia Cloud Gateway
  3. Potwierdź swój certyfikat TLS i wybierz Ustawienia użytkownika
  4. Wprowadź wszystkie zasoby repozytorium w chmurze (Cloud Repository)

Jakie korzyści może uzyskać Twoja firma?

Twoja firma osiąga bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa, zapewniając, że co najmniej 1 kopia Twoich danych dostępna jest spoza Twojej infrastruktury, w przypadku infekcji ransomware lub wystąpienia innego rodzaju awarii. W ten sposób przestrzegasz zasadę 3-2-1, która nakazuje, aby dane były przechowywane w 3 różnych kopiach na 2 różnych nośnikach, a 1 kopia przechowywana poza biurem. Twoje dane przechowywane są w postaci zaszyfrowanej w centrum danych zgodnym z RODOi przez dostawcę posiadającą certyfikat ISO.

Dowiedz się więcej o zaletach rozwiązań Veeam Cloud Connect na naszej stronie dotyczącej rozwiązania lub przejdź na stronę revirt.global, gdzie możesz przetestować powyższe funkcje już teraz. Jak zawsze, zapraszamy do kontaktu z nami – pomożemy Ci założyć konto testowe lub uzyskać więcej TB dla Twojego rozwiązania.

Jesteśmy gotowi z POC! A czy Ty jesteś gotowy na testy?

Leave a Reply