Veeam Cloud Connect: jak to zrobić?

Veeam Cloud Connect: jak to zrobić?

Veeam Cloud Connect to wbudowana funkcja Veeam i łatwy sposób zabezpieczenia maszyn wirtualnych za pomocą backupu oraz replikacji – znanej również jako Disaster Recovery.
Cloud Connect jest zintegrowany bezpośrednio z Veeam i wymaga jedynie posiadania licencjonowanej wersji Veeam. Po dodaniu swojego dostawcy usług bezpośrednio do Veeam masz dostęp do zasobów udostępnionych przez usługodawcę.

Można ich używać do wysyłania wirtualnych lub fizycznych kopii zapasowych poza siedzibę firmy, aby uniknąć ransomware i innych ataków. Dzięki replikacji możesz wysyłać maszyny wirtualne do hosta w chmurze, dzięki czemu są natychmiast gotowe do użycia w wersji 1:1. Mogą one zostać uruchomione w przypadku awarii i wykorzystane w taki sam sposób, jak maszyny uruchomione we własnej infrastrukturze. W ten sposób łatwo jest uzyskać dodatkowe, zapasowe centrum danych, z którego można skorzystać, jeśli zdarzy się awaria Twojej infrastruktury.

Zarówno backup, jak i replikacja wykorzystują szyfrowanie End2End. Oznacza to, że ​​dane są szyfrowane przed opuszczeniem własnego środowiska i pozostają zaszyfrowane podczas przesyłania. Dzięki temu zapobiegamy ujawnieniu danych za pośrednictwem Internetu. Następnie, podobnie jak w przypadku kopii zapasowych, pozostają zaszyfrowane podczas przechowywania u usługodawcy. Szyfrowanie nie wpływa na kompresję, więc istnieje możliwość zaoszczędzenia miejsca przy zachowaniu szyfrowania danych.

Jak korzystać z Veeam Cloud Connect?

Po aktywacji użytkownika na revirt.global, jesteś gotowy do uruchomienia ReVirt Cloud Connect BaaS (backup) lub DRaaS (replikacja). Teraz już tylko 4 kroki dzielą Cię od zakończenia instalacji Veeam. Więcej informacji na temat każdego kroku znajdziesz w naszym przewodniku Cloud Connect oraz w filmach instruktażowych dostępnych w 4 różnych językach.

Jakie są kolejne kroki uruchomienia Veeam Cloud Connect?

  1. Otwórz Kreator Service Providera
  2. Wybierz ustawienia Cloud Gateway
  3. Potwierdź swój certyfikat TLS i wybierz Ustawienia użytkownika
  4. Wprowadź wszystkie zasoby repozytorium w chmurze (Cloud Repository)

Jakie korzyści może uzyskać Twoja firma?

Dzięki Cloud Connect w naszej chmurze Twoja firma osiąga bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa, zapewniając jednocześnie ciągłość biznesową. Dzieje się tak dlatego, że co najmniej 1 kopia Twoich danych dostępna jest spoza Twojej infrastruktury. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ Twoje dane będą chronione w przypadku infekcji ransomware lub wystąpienia innego rodzaju awarii.

W ten sposób przestrzegasz zasadę 3-2-1, która nakazuje, aby dane były przechowywane:

  • w 3 różnych kopiach,
  • na 2 różnych nośnikach,
  • a 1 kopia przechowywana poza biurem.

Twoje dane będziemy przechowywać w postaci zaszyfrowanej w naszym centrum danych zgodnym z RODO. Jako Twój dostawca gwarantujemy najwyższą jakość naszej usługi, co potwierdzamy certyfikatem ISO.

Dowiedz się więcej o zaletach rozwiązań Veeam Cloud Connect na naszej stronie dotyczącej rozwiązania lub przejdź na stronę revirt.global, gdzie możesz przetestować powyższe funkcje za darmo już teraz. Jak zawsze, zapraszamy do kontaktu z nami – pomożemy Ci założyć konto testowe lub uzyskać więcej TB dla Twojego rozwiązania.

Czy jesteś gotowy na testy?

Leave a Reply