Jak dobrze znasz Veeam?

Jak dobrze znasz Veeam?

Jeśli uważasz, że jesteś entuzjastą technologii, prawdopodobnie znasz już firmę Veeam. Mimo to, chcielibyśmy mieć pewność, że dowiesz się czegoś więcej o naszym partnerze, który zapewnia backup, disaster recovery i inteligentne oprogramowanie do zarządzania danymi na całym świecie.

#FUNFACT Nazwa Veeam to fonetyczna wymowa skrótu VM, który oznacza maszyny wirtualne.

Usługi backupu i disaster recovery, które dostarczamy za pośrednictwem Veeam, mogą być używane zarówno w środowiskach wirtualnych, fizycznych, jak i wielochmurowych. Firma Veeam, założona w 2006 r., od początku istnienia infrastruktury wirtualnej stała się ważnym graczem na rynku. Nasza współpraca rozpoczęła się w 2011 r. Od tego czasu dostarczamy Veeam Backup & Replication, nazywany tak do dziś.

 

Co to jest Veeam Backup & Replication?

Backup & Replication to nazwa aplikacji do tworzenia kopii zapasowych dla środowisk wirtualnych opartych na hypervisorach VMware vSphere i Microsoft Hyper-V. Oprogramowanie daje użytkownikowi dostęp do kopii zapasowych, przywracania i replikacji, które działają zarówno na serwerach wirtualnych, jak i serwerach fizycznych. Krótko mówiąc – obsługuje wszelkiego rodzaju maszyny.

 

Trio Veaam

Backup

Dzięki Backup & Replication możesz tworzyć kopie zapasowe środowisk wirtualnych za pomocą oprogramowania, które można wdrożyć na własnym sprzęcie. Może działać na serwerach fizycznych lub środowiskach wirtualnych w zależności od Twoich potrzeb. Repozytorium kopii zapasowych jest skalowalne i można łatwo wdrażać kopie zapasowe w konsoli.

#FUNFACT  W 2018 r. Veeam był zwycięzcą Gartner’s Peer Insights Customer’s Choice Distinction w kategorii Data Center Backup and Recovery Software.

 

Replikacja

Korzystając z konsoli Backup & Replication, możesz również utworzyć replikację maszyny wirtualnej. Oznacza to, że tworzysz „klon” produkcyjnej maszyny wirtualnej na miejscu lub poza nią w chmurze. Pozwala to utrzymać klona w stanie gotowym do użycia, na wypadek gdyby coś się stało z oryginalną konfiguracją.

#FUNFACT  Veeam jest założony i zarządzany przez Rosjan, ale ma siedzibę w Szwajcarii.

 

Odzyskiwanie

Odzyskiwanie można wykonać na 4 różnych poziomach. Można natychmiast przywrócić całą maszynę wirtualną przy użyciu Entire VM Recovery, odzyskać tylko wybrane pliki używając odzyskiwania na poziomie plików, odzyskać napęd wirtualny, tj. odtworzyć konkretny dysk twardy maszyny wirtualnej, lub odtwarzanie elementów aplikacji, gdzie odzyskuje się elementy np. z aplikacji SharePoint, serwera MS SQL lub baz danych Oracle.
Dowiedz się więcej o sposobach odzyskiwania, czytając o BaaS, DRaaS i Veeam Cloud Connect.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszym partnerstwie z Veeam, przejdź na podstronę o naszej współpracy. Pamiętaj, że zawsze możesz się z nami skontaktować, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Veeam i zintegrować go ze swoją infrastrukturą. Z naszą pomocą Twoje zadania kopii zapasowej i ośrodek disaster recovery będą lepsze niż kiedykolwiek wcześniej.

 

Leave a Reply