Czy firewall jest nadal potrzebny?

Czy firewall jest nadal potrzebny?

Czy zastanawiałeś się, dlaczego nie wspominamy o firewallach, kiedy mówimy o naszych rozwiązaniach hostingowych? Twoja obserwacja jest właściwa, ale to nie znaczy, że nie korzystamy z firewalli. Dziś poprzez naszą zaporę chronimy ponad 3000 maszyn wirtualnych.
Tak więc krótka odpowiedź na pytanie rozpoczynające ten artykuł brzmi: tak, firewall jest nadal potrzebny. Może nawet bardziej niż kiedykolwiek wcześniej.

Według Google Trends w latach 2004-2011 nastąpił spadek zainteresowania tematyką firewalli. Od 2011 zainteresowanie pozostawało na tym samym, bardzo niskim poziomie. Być może bierzemy teraz za pewnik ochronę zapewnianą poprzez zapory sieciowe.

firewall google trendsIlość wyszukiwań dla słowa ‚firewall’ na całym swiecie wg. Google Trends.

Czym jest firewall?

Nasi klienci są podzieleni tak, że mogą uzyskać dostęp tylko do swoich sieci. Chronimy je przez nasze firewalle, które są oprogramowaniem dedykowanym do kontrolowania, kto ma dostęp do określonej sieci. Jak wyglądałby świat bez firewalli? Bez firewalla nic nie kontrolowałoby ruchu do sieci. Oznacza to, że dostęp do sieci jak i systemów mógłby zostać naruszony. W any.cloud mamy kilka tak zwanych „klastrów” firewalli, z których jeden to 2 zapory sieciowe. Krótko mówiąc, oznacza to, że tak jak wszystko inne w naszym biznesie – są one redundantne. Drugi firewall przejmuje kontrolę, jeśli cokolwiek stanie się pierwszemu.

Zalety firewalla any.cloud

W any.cloud mamy zespół, który dba o to, aby nasza zapora była silna i dobrze uregulowana. Korzystając z naszego VPSa masz w pakiecie wbudowaną ochronę, którą zapewnia nasz firewall. To Ty decydujesz kto może uzyskać dostęp do Twojej sieci, a nasi specjaliści zatrzymują nieproszonych gości. Wszyscy członkowie naszego zespołu ekspertów sieciowych posiadają certyfikat CCNA (Cisco Certified Network Associate) i specjalizują się w firewallach. Firewall to kompleksowe rozwiązanie i wiele czasu i energii poświęcamy na ich obsługę dla naszych klientów.

Dla Ciebie oznacza to tyle, że nie musisz się martwić o konfigurowanie i utrzymywanie reguł. Dostarczymy Ci to wszystko z naszym rozwiązaniem, a wszystko, co pozostaje po Twojej stronie to powiedzieć nam, komu chcesz przyznać dostęp do swojej sieci.

Podsumowując – nawet jeśli większość ludzi nie używa obecnie słowa firewall, firewalle nie są w żaden sposób przestarzałe, ani niepotrzebne. Nasz, razem z wykwalifikowanym zespołem specjalistów zabezpiecza dumnie Ciebie i resztę naszych klientów. Napisz do nas lub zadzwoń, upewnimy się że jesteś w pełni chroniony.