Przechowywanie danych w przyszłości

Przechowywanie danych w przyszłości

Praktycznie niemożliwe jest zrozumieć jak szybko ewoluowały dane. Czy pamiętasz, kiedy dane były przechowywane na dyskietkach? Lub kiedy zapisywane były na taśmach lub CD-ROMach? A to było tylko 15-20 lat temu! Ale kiedy opcje przechowywania danych stają się przestarzałe? I która opcja jest najbezpieczniejsza? 

Każdy z nas przechowuje stale rosnące ilości danych. 20 lat temu dyskietka mogła mieścić 1,4 MB danych. Później płyta CD-ROM przechowywała już do 700 MB. Jej następczyni – płyta DVD mieściła już od 4,7 MB. Od tej pory każdego dnia obserwujemy rosnące potrzeby odnośnie przechowywania danych. Wszyscy doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego dziś możemy zaoferować praktycznie nieograniczone możliwości przechowywania, dzięki prowadzeniu ścisłej i unikalnej współpracy z IBM na całym świecie. 

Dla nas najważniejsze jest to, że przechowujemy dane w zapisywalnym formacie, który można odczytać przez wiele dziesięcioleci i który łatwo dostosowuje się do technologii przyszłości. Bo kto wie, jaka jest technologia przyszłości, jeśli chodzi o przechowywanie danych? 

Dane stały się ważną częścią naszego codziennego życia, a świat nieustannie widzi wzrost nieustrukturyzowanych danych. W dłuższej perspektywie jest konieczne, aby dowiedzieć się które dane mają być zabezpieczone i w jaki sposób. Przy czym kluczowe jest znalezienie łatwiejszego sposobu niż dostępne obecnie. 

Przechowywanie danych: jak zabezpieczyć nieustrukturyzowane dane

Ponieważ nasze zapotrzebowanie na przechowywanie danych stale rośnie, znalezienie odpowiedniego sposobu przechowywania może być trudne. W szczególności jeśli mówimy o nieuporządkowanych danych. Dane nieustrukturyzowane często zawierają tekst i nie są spójne pod względem struktury. 

Weźmy np. e-maile: wszystkie mają nadawców, odbiorców i wskaźnik czasu. Innymi słowy, wiadomości e-mail są uporządkowanymi danymi z odpowiednimi etykietami, dzięki czemu są łatwe do odczytania. Przykładami danych nieustrukturyzowanych są zdjęcia i klipy dźwiękowe. Nawet jeśli przechowywane zdjęcia mają swój numer, nie ma to większego znaczenia, gdy liczy się tylko to, co przedstawiają. 

To sprawia, że zadanie znalezienia tego, co potrzebujesz w puli nieuporządkowanych danych, jest trudne i ważne dane mogą zostać utracone lub usunięte w tym procesie. Pomyśl też w jaki sposób oddzielisz to, co chcesz zapisać, od tego, co chcesz usunąć, przechodząc przez nieskończoną liczbę nieustrukturyzowanych plików. Ta ilość danych jest zbyt duża, aby można było je w ten sposób przetworzyć. 

AI może porządkować nieustrukturyzowane dane 

AI (sztuczna inteligencja) jest świetnym sposobem na stawienie czoła temu wyzwaniu. Została przeszkolona w rozpoznawaniu wzorców, których ludzki umysł nie widzi, a tym samym przetwarza twoje pliki szybciej niż jest to możliwe. Usługa o nazwie Watson zapewnia widoczność i możliwość wyboru danych tak, jak lubisz i potrzebujesz. Watson natychmiast odczytuje twoje nieustrukturyzowane dane i odnajduje w nich sens, co powoduje, że w prosty sposób możesz znaleźć to, czego szukasz. Jest to możliwe dzięki ogromnej mocy obliczeniowej superkomputera. 

Wiele wyzwań wiąże się z koncepcją przechowywania danych. Nie mówimy tylko o aspektach GDPR dotyczących przetwarzania danych osobowych, które muszą być bezpiecznie przechowywane i/lub usuwane zgodnie z określonymi przepisami. Mówimy o tworzeniu rozwiązań, które będą skuteczne dla ludzi, którymi jesteśmy dzisiaj, jak również dla ludzi w przyszłości. 

Dzięki rozwiązaniu any.cloud możesz zabezpieczyć ciągłość i dostępność danych, dzięki którym Twoja podróż w przyszłość stanie się bezpieczna. Nasza współpraca z IBM zapewnia pełny dostęp do IBM Watson, który jest właściwym partnerem wspomagającym organizację nieustrukturyzowanych danych. 

Pozwól AI zabrać cię tam, gdzie tego chcesz.

Leave a Reply