IBM COS: Czy brakuje Ci cyfrowej innowacji?

IBM COS: Czy brakuje Ci cyfrowej innowacji?

Firmy składają się z danych. Z OGROMNEJ ilości danych. Ale czy wiesz, że w wielu firmach aż 80 procent danych nie jest ustrukturyzowanych lub przechowywanych we właściwy sposób? Dlatego wiele firm szuka rozwiązań, takich jak na przykład IBM Watson, aby znaleźć lepszy sposób na poradzenie sobie z danymi.

Doskonale rozumiemy, że wybór odpowiedniego rozwiązania w chmurze może być trudny. Zwykle musisz się zmierzyć z pytaniami: jakiego dokładnie rozwiązania potrzebujesz, jak chronione są dane, jak uzyskać do nich dostęp, jak drogie jest to rozwiązanie, czy jest elastyczne i co z aspektem bezpieczeństwa? Prawda jest taka, że jeśli nie masz rozwiązania w chmurze – brakuje ci tylko cyfrowej innowacji. Zapewniamy: nie jest to wcale trudne. Jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci wejść na wyższy poziom.

IBM COS: innowacyjne rozwiązanie w chmurze

IBM Cloud Object Storage (COS) to zupełnie nowe i innowacyjne podejście. Integruje skalowalne i bezpieczne rozwiązanie w chmurze z minimalnymi kosztami, sprawdzoną stabilnością, bezpieczeństwem danych i wysoką dostępnością. Rozwiązanie COS firmy IBM to znacznie więcej niż tylko rozwiązywanie problemów z  przechowywaniem danych, ponieważ wbudowana opcja backupu pozwala go używać także jako archiwum. W skrócie – otrzymujesz 3 rozwiązania w 1 już od 100 zł miesięcznie.

 

cloud object storage

Dzięki rozwiązaniu IBM COS można przechowywać nieskończone ilości danych online i to w prosty i ekonomiczny sposób. Ponadto tego rodzaju rozwiązanie w chmurze oferuje ogromną elastyczność i pozwala obsługiwać własne dane w chmurze. To rozwiązanie zawiera funkcję (Aspera), która przyspiesza transfer danych do i z IBM COS i jednocześnie inteligentnie analizuje dane.

 

Zwiększone bezpieczeństwo danych dzięki kontom regionalnym i międzyregionalnym

Otrzymujesz dużą elastyczność mogąc decydować o tym, gdzie chcesz umieścić swoją „chmurę”. Ponieważ centra danych IBM znajdują się w wielu różnych lokalizacjach na całym świecie, to od Ciebie zależy czy chcesz, aby Twoje dane były przechowywane regionalnie w jednym kraju lub w 3 krajach/stanach USA i w wielu centrach danych. Bez względu na to, z jakiego rozwiązania skorzystasz, będziesz mieć wysoki dostęp do swoich danych, a w obrębie UE oczywiste jest, że twoje rozwiązanie będzie w pełni zgodne z GDPR.

 

Możesz wzmocnić bezpieczeństwo danych dzięki 2 różnym typom kont IBM COS

Konto regionalne zwiększa bezpieczeństwo danych. Jak? Na przykład, przechowując Twoje dane we Frankfurcie i w 3 różnych centrach danych zlokalizowanych w odległości co najmniej 30 kilometrów od siebie. Plus dla Ciebie jest taki, że nawet jeśli połączenie z jednym z datacenter się nie powiedzie, nigdy się o tym nie dowiesz. Twoje dane w takiej sytuacji są zawsze dostępne z jednego z dwóch innych centrów danych. To sprawia, że twój plik jest dostępny regionalnie i replikowany do 3 różnych centrów danych, zapewniając w ten sposób bardzo wysoką redundancję i dostępność.

Jeśli maksymalne bezpieczeństwo i najwyższa dostępność są dla Ciebie priorytetami, przejdź do następnego poziomu, który nazywa się kontem międzyregionalnym. To właśnie nazywamy danymi wędrującymi między granicami. Przykładem może być przechowywanie twoich danych w Mediolanie, Frankfurcie i Amsterdamie. Twoje dane są replikowane nie do 3 centrów danych w 1 mieście, ale 3 do centrów danych w 3 krajach. Zwiększy to Twoje bezpieczeństwo danych jeszcze bardziej, ponieważ nawet jeśli wystąpi przerwa w dostawie energii, która wyłączy cały obszar we Frankfurcie nad Menem, wszystko będzie dobrze, ponieważ będziesz wspierany przez Amsterdam. Jest to bardzo trudny do osiągnięcia poziom bezpieczeństwa i dostępności danych.

 

Buckety

W sumie opracowano 4 różne typy Cloud Object Storage nazywane „bucketami”. Każdy rodzaj bucketu opiera się na tym, czego potrzebujesz, ponieważ różni się charakterem dostępu do twoich danych:

Standard: aktywne i szybkie użycie, gdy potrzebujesz częstego dostępu do danych

Vault: dla mniej aktywnego użycia tygodniowego lub miesięcznego, idealne do tworzenia kopii zapasowych

Cold Vault: kiedy potrzebujesz dostępu do swoich danych kwartalnie lub raz w roku, na przykład dla długoterminowego przechowywania danych

Flex: dla dynamicznego zużycia, gdy nie wiesz, jak często potrzebujesz dostępu do swoich danych

Jeśli potrzebujesz długotrwałego przechowywania danych, do których nie potrzebujesz częstszego dostępu – ta opcja jest dostępna poprzez naszą usługę Archive-as-a-Service. Oferuje ona opcję archiwum danych w formie usługi za najniższą cenę.

Dzięki naszemu interfejsowi www IBM COS, tworzysz tak zwany „bucket„, w którym dopasowujesz swój zbiór danych do własnych upodobań. Możesz utworzyć tyle bucketów, ile potrzebujesz, a największą zaletą tego rozwiązania jest to, że płacisz tylko za to, co używasz. Nie pobieramy opłat początkowych i właśnie to nazywamy prostą i elastyczną strukturą cen.

Nasze rozwiązanie obsługuje interfejsy API S3, dzięki czemu można łączyć się z danymi za pośrednictwem aplikacji, serwerów NAS i serwerów. Od Ciebie zależy, jak będą skonfigurowane uprawnienia, np. tak aby pracownicy mogli uzyskiwać dostęp do swoich bucketów danych i kontrolować je.

 

Szyfrowanie danych 

Twoje dane będą zawsze bezpieczne, niezależnie od tego, jak się przemieszczają, ponieważ wszystkie punkty końcowe danych są zaszyfrowane poprzez SSL. Przeciwieństwo tego, a mianowicie dane znajdujące się w twoich bucketach, są zabezpieczone i kontrolowane za pośrednictwem IBM COS, za pomocą dedykowanego klucza szyfrowania dla każdego z twoich bucketów. 

Podsumowując, rozwiązanie IBM COS zapewnia zintegrowane rozwiązanie oferujące wiele różnych opcji. Dzięki niskim kosztom i cenom opartym o rzeczywiste użycie, to rozwiązanie jest o wiele tańsze, niż mogłoby się wydawać. Ponieważ miesięczna cena podstawowa wynosi od 100zł, mieści się to w zasięgu finansowym większości ludzi.

A co jeśli usługa, której potrzebujesz, nie pasuje do opisu tego konkretnego rozwiązania chmurowego? 

Sprawdź poniższą tabelę, która pomoże wskazać właściwy kierunek i pomóc Ci przy określeniu Twoich potrzeb.

cloud services

Leave a Reply