Wykorzystaj w pełni możliwości machine learning i IBM Watsona

Wykorzystaj w pełni możliwości machine learning i IBM Watsona

Żyjesz w świecie danych. Dane są osadzone w Twoim osobistym życiu, Twojej pracy i we wszystkim, co widzisz i słyszysz. Ilość tych danych może być przytłaczająca. Szukamy nowych sposobów przechowywania i archiwizowania naszych istniejących danych, ponieważ robimy miejsce na nowe informacje. Ale zwykła archiwizacja danych przy użyciu klasycznych metod off-line – czyli taśm, uniemożliwi zbieranie i analizowanie wartościowych informacji, które mogą ukrywać się w danych.

I to jest etap, w którym any.cloud może pomóc. Jak? Poprzez outsourcing danych, lub ich części do IBM Cloud Object Storage  – gdzie są zawsze dostępne w trybie online, ale na poziomie cenowym porównywalnym do przechowywania danych na taśmach. Posiadanie wszystkich danych online w połączeniu z dodatkową funkcją w IBM Watson oferuje przywrócenie danych do życia. Ludzie mogą mieć utrudniony dostęp do plików i danych zgromadzonych przez lata: „Gdzie zapisałem dane?”, “Skąd je otrzymałem?”, „Który to był rok?”, „Jak nazywał się klient?” To są pytania, które często sobie zadajemy.
Na szczęście pomoc jest blisko. W przypadku IBM Watson możemy pomóc Ci uzyskać zupełnie nowy wgląd w istniejące pliki. Watson może być pomocny dla wielu firm z różnych branż, ponieważ jego zadaniem jest: przeglądanie ogromnej ilości danych, analizowanie i porównywanie danych, a następnie dostarczanie odpowiedzi, których potrzebujesz. 

IBM Watson a machine learning

Jak IBM Watson może mi pomóc, możesz zapytać? Istnieje bardzo duża różnica między tym, jak my jako ludzie szukamy odpowiedzi na problem i jak robi to maszyna. Cechą charakterystyczną człowieka jest tak zwane „głębokie uczenie się”, co oznacza uczenie się w czasie z doświadczenia. Komputery wykorzystują „uczenie maszynowe”, co oznacza, że uczą się wzorców, aby znaleźć najbardziej prawdopodobną odpowiedź na zadane pytanie.

Uczenie maszynowe może okazać się przydatne w obszarach, w których jesteś zalewany danymi. Dzięki uczeniu maszynowemu, IBM Watson upewni się, że nie przeoczysz ważnych fragmentów danych. Watson może przeglądać obrazy, pliki audio, wideo i tekstowe oraz dokładnie określić, co jest ważne dla Twoich badań. Dzięki naszemu rozwiązaniu upewniamy się, że zachowujesz prawo własności do swoich danych i dajemy pełny dostęp do funkcji Watsona.

Możliwości korzystania z uczenia maszynowego ograniczają tylko twoja wyobraźnia i kreatywność. Pozwól nam zainspirować Cię do znalezienia nowych sposobów pracy z Twoimi danymi, aby dać nowe życie i uzyskać nową wartość dla Twoich danych – zarówno starych, jak i nowych. 

Jeśli chcesz odnowić aktywny dostęp do przestrzeni elektronicznego archiwum, napisz do nas!

Leave a Reply