Czy kontrolujesz swoją sieć WIFI?

Czy kontrolujesz swoją sieć WIFI?

Czy też denerwuje Cię, gdy Twoja sieć wifi jest całkowicie wyłączone lub nie działa prawidłowo? Zwłaszcza w pracy, gdzie może to doprowadzić do utraty klientów z powodu przestojów i oznacza to, że pracownicy nie mogą wykonywać swojej pracy?

A sprawy mogą się potoczyć znacznie gorzej, jeśli Twoja sieć zostanie zainfekowana. W rezultacie, w Twoim najlepszym interesie jest zabezpieczenie Twojej sieci wifi tak, aby powstrzymać nieznajomych od korzystania z Twojego połączenia. Osoby dostające się do Twojej sieci mogą spowolnić transfer lub po prostu narazić Cię na utratę danych. 

Oto 2 proste, a jednak bardzo korzystne rady dotyczące zabezpieczania sieci bezprzewodowej wifi.

 

Oddziel gościnną wifi od swojej firmowej sieci wifi

Wielkość firmy nie ma większego znaczenia, jeśli chodzi o oddzielenie sieci dla gości od sieci dla pracowników. Dzięki takiej konfiguracji zapewnisz pełną kontrolę nad poziomem zabezpieczeń i pozwolisz na oddzielenie użytkowników zewnętrznych od reszty połączeń firmowych. Aby uniknąć kompromisów dotyczących bezpieczeństwa Twojej firmy, pamiętaj, aby definiować, segmentować i izolować działania gości, aby odwiedzający mieli nadal to, czego potrzebują.

Możesz nawet ustawić limity przesyłania i pobierania danych, aby nie pozwolić na spowolnienie sieci firmowej i połączenia z internetem.

 

1 nazwa użytkownika + 1 hasło na użytkownika

Dostęp i bezpieczeństwo są ze sobą powiązane, ponieważ sposób w jaki dostajesz się do sieci zależy od środków bezpieczeństwa. Wewnętrznie, chcesz mieć pewność, że każdy użytkownik ma swoją unikalną nazwę użytkownika i hasło. Oznacza to, że możesz zamknąć dostęp dla indywidualnych użytkowników, jeśli utracą swoje poświadczenia dostępu, zamiast zamykać całą sieć. Ponadto ułatwia to monitorowanie sieci i jeśli chcesz – włącznie z tym co robią w niej Twoi użytkownicy.

Rozwiązanie jest łatwiejsze niż myślisz, ponieważ możesz uczynić je integralną częścią twojej obecnej sieci. Wdrażając je, zwykłe hasło użytkownika domenowego wystarczy, aby korzystać z sieci w kontrolowany sposób.

 

Jak możemy Ci pomóc z twoją siecią wifi?

Czy potrzebujesz pomocy w konfiguracji Twojej sieci wifi, aby pasowała do twoich potrzeb? Czy masz pytania dotyczące wyboru sprzętu lub ustawień dostępu? Pomożemy Ci określić Twoje potrzeby, wiedząc wszystko o użytkownikach i jednostkach Twojej sieci.

Jeśli potrzebujesz pomocy w utrzymaniu i konfiguracji swojej sieci – skorzystaj z pomocy naszych specjalistów. Skonfigurujemy Twoją sieć tak, aby firewalle, firmware i łatki były aktualne, działały poprawnie i dokładnie tak, jak chcesz. Na koniec możemy wykonać audyt i sprawdzić, czy punkty dostępu są zlokalizowane prawidłowo, czy trzeba zmienić częstotliwość lub skonfigurować między nimi roaming. Końcowym rezultatem będzie to, że Twoi użytkownicy i Twoja firma uzyskają najlepsze możliwe połączenie. Co więcej – Twoja sieć będzie zabezpieczona na wszelkie wypadki, jakie mogą się przytrafić. Skontaktuj się z nami już teraz.

Leave a Reply