Umowa powierzenia danych i ochrona danych w biznesie

Umowa powierzenia danych i ochrona danych w biznesie

Niewystarczające zachowanie bezpieczeństwa zdarza się zbyt często. Mogą to być nie tylko luki w infrastrukturze IT, ale także brak wiedzy. Głównie z powodu wysokiej złożoności zagadnień informatycznych i bardzo szybkiego rozwoju informatyki i technologii, za którym trudno nadążyć. Bardzo istotne jest podniesienie standardów w zakresie ochrony danych, bezpieczeństwa informacji i ogólnego cyberbezpieczeństwa, ponieważ twoje dane stanowią podstawę twojej firmy. Dla przykładu spójrz na GDPR i jak duży wywarł wpływ na sposób, w jaki myślimy i dostosowujemy się do nowego świata cyfrowego. 

Ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych (GDPR) zrewolucjonizowało sposób, w jaki działa większość firm. Głównie z powodu konsekwencji nowego rozporządzenia – a w szczególności w odniesieniu do przepisów dotyczących przechowywania danych i obowiązku informowania zarówno o właściwym wykorzystaniu, jak i możliwym nadużyciu danych. Coraz więcej firm łączy się jako partnerzy współpracy, zwłaszcza za pośrednictwem platform internetowych, które mogą stać się drogą do cyberataków

Dlaczego umowa powierzenia przetwarzania danych jest ważna dla Twojej firmy? 

Kontakt i współpraca z partnerami jest bardzo ważna, ale wystarczy jeden link, który nie jest zgodny ze standardami, a to może oznaczać globalne konsekwencje dla wszystkich kolaborantów. To samo dzieje się w sytuacji, gdy jeden link spowoduje utratę lub wyciek Twoich danych, ponieważ jest to jednoznaczne z wyrządzeniem szkody. Konsekwencją jest pozbawienie wszystkich innych użytkowników możliwości interakcji z tym linkiem. Dlatego tak ważne jest, aby zapewnić, że Twoje dane są również chronione przez inne firmy, z którymi współpracujesz. Powodem, dla którego w any.cloud używamy umowy powierzenia przetwarzania danych jest to, że jest ona zaprojektowana w celu ochrony Cię jako naszego partnera i zapewnienia bezpieczeństwa Tobie i Twojej firmie. 

Umowa przetwarzania danych any.cloud jest zgodna z normami ustalonymi przez Danish Cloud Community, których głównym priorytetem jest podniesienie standardów w zakresie bezpieczeństwa i jakości zapewnianej przez dostawców usług hostingowych w Danii.  

Na dzisiejszym rynku jest wiele firm hostingowych, ale tylko wybrani 32 członkowie należą do Danish Cloud Community (wcześniej znanej jako BFIH – organizacja zrzeszająca certyfikowanych dostawców usług hostingowych IT w Danii). My i pozostałe 31 firm spełnia bardzo surowe normy bezpieczeństwa, na przykład ISAE-3402. My jako cała firma – i nie tylko centra danych, z których korzystamy – zapewniamy 100% zgodności z wymogami i to robi różnicę! 

Oferowanie skutecznych i bezpiecznych rozwiązań to nasze źródło utrzymania, dlatego jesteśmy aktywnym członkiem Danish Cloud Community. Jeśli nasi klienci nie czuliby się bezpiecznie, przy przekazywaniu swojego systemu informatycznego w nasze ręce – jak moglibyśmy dalej świadczyć usługi? Dlatego zabezpieczamy naszych klientów umową przetwarzania danych.  

Dzięki umowie przetwarzania danych i certyfikowanemu partnerowi jesteś zabezpieczony przed złym hostingiem, ponieważ umowa została zaprojektowana dla Ciebie, a nie dla nas. A ponieważ chcemy zabezpieczyć naszych klientów, oferujemy umowę powierzenia przetwarzania danych dla wszystkich naszych rozwiązań