6 mitów na temat bezpieczeństwa danych w chmurze

6 mitów na temat bezpieczeństwa danych w chmurze

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad bezpieczeństwem danych w chmurze? Czy to, co mówi się o bezpieczeństwie chmury to prawda? Mając ponad 20-letnie doświadczenie jako dostawca usług wielochmurowych, regularnie mamy styczność z ludźmi, którzy nie są do końca pewni kwestii związanych z chmurą. Jak sobie z tym radzimy?

Widząc ilość domniemań i wątpliwości dotyczących tego co robimy, kluczowe są dla nas rozmowy z naszymi klientami o aspekcie bezpieczeństwa danych w chmurze. Poświęcamy na to nasz czas, ponieważ większość dyskusji o tym, „jak ryzykowne jest przechowywanie danych w chmurze” jest najczęściej oparta na błędnych założeniach i przekonaniach. Z tego powodu nie tylko przytoczymy 6 najczęściej słyszanych mitów, mówiących o tym, w jaki sposób chmura może Ci zaszkodzić, ale także pokażemy, w jaki sposób radzimy sobie z nimi jako doświadczony dostawca usług chmurowych. Gotowi?

 

Mit #1: „Dostawca usług w chmurze ma dostęp do wszystkich moich danych”

Nie jest to do końca prawda, ponieważ możemy przetwarzać dane bez czytania lub uzyskiwania do nich dostępu. Obsługujemy dane, ale nie wyświetlamy ich w oryginalnej formie. Jeśli chcesz być całkowicie bezpieczny, po prostu zaszyfruj dane swojej firmy.

Kiedy szyfrujesz dane przed ich przesłaniem, upewniasz się, że dane są zabezpieczone i dostępne tylko dla Ciebie, ale wciąż mogą być chronione przez nas. Co więcej, korzystanie z szyfrowanego połączenia jest ważne dla zapewnienia, że jedyną osobą, która może uzyskać dostęp do Twoich danych jesteś Ty. Zdecydowanie rekomendujemy takie rozwiązanie.

Mit #2:„Będę zbyt zależny od dostawcy usług w chmurze i stracę całą swoją elastyczność”

Nawiązanie partnerstwa z dostawcą usług w chmurze jest często uważane za blokowanie i pozbawianie się elastyczności. Idąc tym tokiem myślenia otrzymujesz rozwiązania, które nie mogą być dostosowane do twoich potrzeb. Te stwierdzenia są dalekie od prawdy.

W any.cloud dostarczamy elastyczne rozwiązania, całkowicie dostosowane do potrzeb Twoich i Twojej firmy. Rozumiemy, że każdy klient jest wyjątkowy i ma inne potrzeby. Dostosowujemy nasze rozwiązania chmurowe do twoich zaleceń.

Mit #3:„Nie mogę ufać, że dostawca usług zapewni bezpieczeństwo danyM w chmurze

Jeśli pozwolisz dostawcy usług w chmurze obsługiwać wszystkie Twoje dane, w jaki sposób możesz się upewnić, że będą one bezpieczne? I gdzie jest ta chmura?

Po pierwsze, bardzo ważne jest, aby ostrożnie wybrać dostawcę usług w chmurze przy outsourcingu IT. Pamiętaj, że najtańsze rozwiązanie nie zawsze jest najbezpieczniejszym i najlepszym rozwiązaniem dla Twoich potrzeb. Zalecamy znalezienie certyfikowanego usługodawcy, który zobowiązuje się do przejrzystości. Zaufanie i odpowiedzialność są kluczem do tego, jak prowadzimy działalność. Za każdym razem.

Mit #4:„Nie chcę dzielić moich danych, platform ani serwerów z innymi klientami mojego dostawcy usług CHMUROWYCH”

Ludzie często są zniechęceni koniecznością dzielenia się swoją platformą z innymi klientami. Ten aspekt prywatności zwykle skutecznie powstrzymuje ludzi od korzystania z chmury. Ale to nic innego jak trudny do wykorzenienia mit, ponieważ nic takiego nie ma u nas miejsca. Nasi klienci mają własne zasoby tylko na własny użytek i dedykowaną sieć, nie udostępniając w ten sposób nikomu swoich danych. 

Mit #5:„Kopia zapasowa moich danych nie będzie przechowywana przez mojego dostawcę oDDZIELNIE od moich danych produkcyjnych”

To stwierdzenie jest całkowicie fałszywe. Jeśli zapisalibyśmy kopię zapasową w tym samym miejscu co dane produkcyjne – nie byłaby to kopia zapasowa. Dlatego używamy dwóch różnych typów storage’u: jednego dla danych produkcyjnych i drugiego dla kopii zapasowych.

Mit #6:„Moje dane nie mogą być bezpieczne, jeśli są przesyłane drogą internetową”

Priorytetem jest dla nas zapewnienie bezpieczeństwa Twoim danym. Dlatego używamy MPLS/VPLS podczas przesyłania danych między Twoją a naszą infrastrukturą. Jest to bezpośrednie, bezpieczne połączenie, które możesz porównać do przewodu między dwoma komputerami. Nie ma do niego dostępu nikt inny oprócz nadawcy i odbiorcy.

 

Bezpieczeństwo chmury – czy nadal masz wątpliwości?

Czy nadal nie jesteś pewny co do bezpieczeństwa danych w chmurze bądź współpracy z nami? Specjalizujemy się w przenoszeniu firm do chmury. Nasze doświadczenie i wiedza na temat bezpieczeństwa w chmurze może przyczynić się do rozwoju Twojej firmy na wiele różnych sposobów. Sprawdź, jakie są oczywiste korzyści dla Twojej firmy związane z przeprowadzką do chmury

Leave a Reply