Plan ciągłości usług IT

Plan ciągłości usług IT

Jak zapewnić ciągłość działania systemów IT w biznesie?

W 2017 roku wiele firm zostało zaatakowanych przez złośliwe oprogramowanie ransomware, jak WannaCry, Petya i NotPetya. Oprogramowanie rozprzestrzeniło się w ponad 150 krajach na całym świecie.

Wiele firm zostało sparaliżowanych, ponieważ nie miały planu awaryjnego na wypadek niedostępności systemów IT. Latem 2017 roku pracownicy tych firm byli wysyłani z pracy do domu, a cały sprzęt IT musiał być wymieniony. Przedsiębiorcy stracili kontrolę nad sytuacją i nie wiedzieli gdzie się podziać. Skutkiem było utracenie przez firmy milionów.
Jest szansa, że nigdy by do tego nie doszło, gdyby te firmy posiadały plan ciągłości usług IT, zapewniający ciągłość działania systemów IT w przypadku awarii. Co się stanie, jeśli taka sytuacja przytrafi się Twojej firmie? Jaka powinna być kolejność działań? I kto jest za co odpowiedzialny?

Zabezpieczenie danych i zapewnienie maksymalnej dostępności

Działanie większości dzisiejszych firm opiera się na danych, a przestoje i ataki na infrastrukturę IT są niedopuszczalne. Naszą specjalizacją są dane, a podczas pracy z naszymi klientami bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem. Dzięki planowi ciągłości usług IT, wszystkie niezbędne procedury są już wdrożone, a nasze usługi mogą z powrotem przenieść Twój biznes do miejsca w którym był przed awarią, w bardzo krótkim czasie. Dzięki naszej usłudze Disaster Recovery as a Service (DRaaS), która tworzy replikę 1:1 całej infrastruktury IT Twojej firmy, możesz kontynuować pracę bez przestojów, korzystając z naszych centrów danych.

Jednak samo rozwiązanie Disaster Recovery nie wyeliminuje przestoju i nie uratuje biznesu. Niezależnie od tego, czy Twoja firma jest mała czy duża, zdecydowanie zalecamy przygotowanie planu awaryjnego na wypadek ataku. Nasz plan ciągłości usług IT obejmuje ocenę ryzyka, środki ostrożności i schemat blokowy w sytuacjach awaryjnych. W rzeczywistości jest on podobny do tego, jaki można znaleźć w budynkach, który wskazuje wyjścia awaryjne w przypadku pożaru lub innych katastrof. Oczywiście testujemy twój plan awaryjny, aby upewnić się, że wszystkie procedury i procesy są absolutnie jasne. Przedtem analizujemy wszystkie specyficzne potrzeby i obszary typowe dla Twojej firmy, ponieważ chcemy być gotowi na wszystko, co może zagrozić Tobie i Twojej firmie.

Czy twoja firma potrzebuje planu ciągłości usług IT?

Obszar IT nie zawsze jest do końca jasny i czytelny, a gdy kiedykolwiek znajdziesz się w tarapatach – ostatnią rzeczą jakiej potrzebujesz jest panika. Dlaczego nie pozwolić nam w skonfigurowaniu planu ciągłości usług IT, który pomoże chronić Twój biznes?

Skontaktuj się z nami, a my pomożemy Ci stworzyć Twój plan awaryjny. Chętnie pomożemy Ci przygotować procedury, który będą odpowiadać potrzebom Twojej firmy.

Leave a Reply