18 powodów, by mieć serwer w chmurze

18 powodów, by mieć serwer w chmurze

Serwer w chmurze czy fizyczny w biurze? Czy Twoja firma też zmaga się z tym wyborem, bądź sam zastanawiasz się co działa lepiej? W any.cloud mamy specjalistów, którzy pomogą Twojej firmie przenieść się do chmury i stworzyć nowe perspektywy dla Twojego biznesu. Sprawdź dlaczego warto i jakie zyski czekają Twoją firmę po przejściu do chmury.

 

Zalety serwerów w chmurze

 

1. Niezawodność.

any.cloud oferuje całodobowy nadzór, co oznacza, że reagujemy na każdy alarm dotyczący każdego rodzaju anomalii – przez całą dobę, od razu.

2. Dodatkowa wolna przestrzeń w Twoim biurze.

Nie musisz się zastanawiać, gdzie umieścić fizyczne serwery w swojej firmie. Serwer w chmurze nie potrzebuje dodatkowej przestrzeni.

3. Brak dodatkowych kosztów.

Koszt serwera w chmurze obejmuje już wszystko.

4. Brak dedykowanej klimatyzacji dla serwerów fizycznych.

Nie musisz się martwić dodatkowymi wymaganiami dotyczącymi klimatyzacji, która jest niezbędna dla odprowadzenia nadmiaru ciepła generowanego przez serwery fizyczne.

5. Obniżone koszty personelu IT.

Nie potrzebujesz dedykowanego personelu przydzielonego specjalnie do obsługi i zarządzania serwerami fizycznymi lub wykonywania zadań takich jak tworzenie kopii zapasowych itp.

6. Uzyskanie pomocy jest bardzo proste.

Wystarczy, że skontaktujesz się z any.cloud, a pomoc będzie w drodze.

7. Oszczędzasz energię, a Twoja firma jest przyjazna środowisku.

Nie będziesz konsumować energii potrzebnej do utrzymania serwerów fizycznych. Konsumpcja energii przez any.cloud jest dużo wydajniej skonsolidowana, co korzystnie wpływa na środowisko.

8. Całkowita ochrona serwerów.

Nasze centra danych są chronione przed różnego rodzaju wypadkami i katastrofami, w tym przed zalaniem i pożarem.

9. Brak nieautoryzowanego dostępu do centrum danych.

Nikt nie może dostać się do Twoich serwerów lub „zrobić coś” przez przypadek, ponieważ tylko upoważniony personel ma dostęp do serwerów w naszej chmurze. Każdy z nich jest dokładnie sprawdzany, a miejsce gdzie znajdują się serwery chmurowe jest objęte całodobowym monitoringiem 24/7 obsługiwanym przez ochronę obiektu.

10. Wysoka dostępność.

Awaria zasilania? Takie problemy nas nie dotyczą! Nasze centra danych są w pełni redundantne, a redundancja obejmuje także systemy zasilania i zasilania awaryjnego.

11. Zamknięcie serwerów po wygaśnięciu umowy.

any.cloud oferuje dokumentację potwierdzającą, że wszystkie dane zostały usunięte zgodnie z obowiązującymi przepisami.

12. Przestrzegamy rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO).

Na obecnym etapie już od jakiegoś czasu działamy zgodnie z przepisami, które wejdą w życie 25 maja 2018 roku.

13. Nie musisz inwestować w sprzęt.

Już to dla Ciebie zrobiliśmy, a fizyczna jakość naszego sprzętu jest znacznie wyższa, niż gdybyś próbował się zaopatrzyć na własną rękę.

14. Monitoring stanu sieci i infrastruktury – NOC (Network Operations Center).

Nasze Centrum Operacji Sieciowych jest obsługiwane przez specjalistów, którzy pracują dzień i noc nad ulepszeniami i optymalizacją jakości naszych usług.

15. Elastyczność.

Przełączanie się między sprzętem i centrami danych może zostać przeprowadzone bez przestojów.

16. Spełnienie reguły 3-2-1.

1 – dane produkcyjne w Twoim środowisku. 2 – dane zabezpieczone backupem. 3 – dane zabezpieczone backupem w dodatkowym datacenter.

17. Zabezpieczamy wszystkie Twoje rozwiązania.

Znacznie lepsza ochrona przed oprogramowaniem ransomware, ponieważ hostowane rozwiązanie jest znacznie łatwiejsze do zabezpieczenia i replikacji.

18. Ochrona przed atakami na serwerze w chmurze.

Dzięki ochronie przed atakami DDoS na poziomie centrum danych, atak nie ma wpływu na wrażliwy sprzęt klienta.

Wciąż nie jesteś przekonany, czy serwer w chmurze jest właściwym wyborem dla Twojej firmy? Zadzwoń do nas, a my z przyjemnością przyjrzymy się bliżej Twojej firmie i pomożemy ocenić, które rozwiązanie najlepiej spełni Twoje potrzeby.

Leave a Reply