5 zalet outsourcingu IT

5 zalet outsourcingu IT

 

Zebraliśmy pięć najważniejszych powodów, dla których warto korzystać z outsourcingu IT, ponieważ posiadanie niezawodnego działu IT ma kluczowe znaczenie w dzisiejszym świecie, w którym stała dostępność i zastosowanie najnowszych technologii są podstawą działania firm. W każdym rodzaju biznesu, podstawą działu IT jest złożona struktura sprzętu i oprogramowania, która umożliwia i utrzymuje wszystkie procesy biznesowe. W miarę rozwoju firmy jednym ze sposobów kontrolowania i obniżania kosztów oraz radzenia sobie ze zmianami może być outsourcing IT. Jakie korzyści płyną z powierzenia swojego IT firmie zewnętrznej?

 

1. Cięcie kosztów

Outsourcing IT do dostawcy usług chmurowych pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu, energii i obniżyć koszty. Możesz kontrolować swoje wydatki, ponieważ posiadanie działu IT poza miejscem pracy pozwala zaoszczędzić kwotę pensji pracowników pełnoetatowych. Mimo tego, że stawki mogą być wyższe u zewnętrznego dostawcy, nie potrzebujesz ich w pełnym wymiarze godzin. Dodatkowa oszczędność to brak konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z zatrudnianiem personelu.

Innym obszarem, w którym można obniżyć koszty dzięki dostawcy usług chmurowych, jest zaplecze sprzętowe. Nie będziesz musiał kupować drogiego sprzętu, zastępować go gdy stanie się przestarzały, oraz zapewniać dla niego serwerowni spełniającej odpowiednie warunki.

Dzięki outsourcingowi IT do chmury masz pewność, że zawsze masz dostęp do najnowszego sprzętu i najbardziej aktualnego oprogramowania. Unikasz posiadania lokalnej infrastruktury i sprzętu, które wymagają stałego utrzymywania, monitoringu i opieki. Co więcej, sprzęt ostatecznie kiedyś się popsuje, bądź przestanie działać np. z powodu przerwy w dostawie prądu. Kiedy twój serwer lub dyski przestaną działać, nie tylko będziesz musiał ponieść koszt zakupu nowego sprzętu. Godziny pracy działu IT spędzone na ponownej konfiguracji, a wszystko to w czasie gdy dane Twojej firmy są niedostępne. Przeniesienie infrastruktury do dostawcy usług chmurowych i bezpiecznego centrum danych minimalizuje prawdopodobieństwo wystąpienia awarii do 0,1%. Jest to najlepszy sposób na uniknięcie olbrzymich kosztów związanych z utrzymaniem fizycznego sprzętu.

2. Bezcenny czas, który możesz poświęcić na prowadzenie biznesu

Dzięki usługodawcy rozwiązań chmurowych możesz skupić się w pełni na swojej firmie, zamiast prowadzić dział IT. Dostawcy usług w chmurze mają wieloletnie doświadczenie w pracy z różnymi klientami, z wszelkich rodzajów firm oraz branż. Z tego powodu łatwo im dostosować się do Twoich oczekiwań i pomóc kiedy wystąpi potrzeba – lub najlepiej – zanim to się wydarzy. Posiadanie dostawcy usług w chmurze otworzy dla Ciebie nowe możliwości i uświadomi, jak wiele zaoszczędzonego czasu możesz zacząć poświęcać na inne aspekty Twojej firmy. To wszystko da Ci możliwość zwiększenia produktywności w obszarach, które sprawią, że Twój biznes będzie się rozwijać. Twoja firma będzie mogła obniżyć koszty i skupić się na swoich kluczowych kompetencjach, które w przeważającej części nie są prowadzeniem działu IT.

 

3. Wiedza technologiczna i specjalistyczna

Jedną z największych zalet w outsourcingu IT jest wysoki poziom wiedzy, umiejętności i doświadczenia personelu przejmującego Twoje IT. Bez względu na to, jakiego rodzaju problem wystąpi, dostawca usług w chmurze ma do dyspozycji specjalistę, który Ci pomoże. Jak to możliwe? Ponieważ posiada zespół inżynierów wykwalifikowanych w różnych dziedzinach. Jeśli zatrudniasz osobę w swojej organizacji, nie możesz zapewnić, że będzie dysponować tak szerokim zestawem umiejętności. Dodatkowo, jeśli posiadasz dział IT, często zespół będzie zajęty bieżącymi projektami i może nie mieć czasu na zapoznanie się z nowymi technologiami itp. Zespół specjalistów dzięki doświadczeniu i wiedzy, może również przewidywać problemy dotyczące twojego środowiska i naprawiać je zanim zamienią się w poważny problem.

Outsourcing IT oznacza także dostęp do najnowszych technologii na rynku. Jak już wspomnieliśmy wcześniej, nie będziesz musiał kupować drogiego sprzętu, aby być na bieżąco, ponieważ to usługodawca jest odpowiedzialny za zapewnienie jego aktualności.

 

4. Dostosowanie do potrzeb

Jedną z często pojawiających się wątpliwości związanych z outsourcingiem IT jest poniższe pytanie. Jak szybko dostawca usług w chmurze zareaguje na zgłoszenie, czy poważnie potraktuje problem i potraktuje Cię priorytetowo? Zadaniem usługodawcy jest upewnienie się, że wszystko działa. Kluczowe jest tutaj świadome wybranie swojego dostawcy usług chmurowych. Elastyczny dostawca ma czas, doświadczenie i szczerą chęć, aby Twoja firma jak najszybciej powróciła do niezakłóconego działania.

Dzięki zewnętrznemu usługodawcy możesz dostosować wszystko do swoich potrzeb. Co więcej, łatwiej jest to zrobić za pośrednictwem outsourcowanego działu IT – ponieważ posiada już oprogramowanie i sprzęt, który potrzebujesz.

 

5. Zminimalizowane ryzyko awarii

Dostawcy usług w chmurze są odpowiedzialni za serwery, kopie zapasowe i działanie całej infrastruktury bez zakłóceń. Dbają o minimalizację ryzyka, ponieważ cały ich byt zależy od jak najszybszego wykrycia i wyeliminowania nieprzewidywalnych problemów. Należą do nich awarie wykonywania kopii zapasowych, awarie oprogramowania lub sprzętu, szkodliwe oprogramowanie malware lub ransomware itp. Wewnętrzny personel IT często ma wiele innych projektów, o które musi się martwić. Przez nie nie zawsze będzie w stanie szybko zareagować i zająć się problemem. Celem dostawcy usług w chmurze jest zapewnienie niezawodności i dostępności. Dlatego ma dedykowanych pracowników do utrzymywania usług i monitorowania całej infrastruktury 24/7/365.

Dostawcy usług w chmurze są niezawodni, jeśli chodzi o ograniczanie ryzyka, ponieważ są rzetelnym partnerem dla wszystkich swoich klientów.

 

Jesteś zainteresowany outsourcingiem IT?

Skontaktuj się z nami już dziś i dowiedz się więcej o tym, jak możemy Ci pomóc w outsourcingu Twojego działu IT.

Leave a Reply