Bezpieczeństwo IT: czynnik ludzki

Bezpieczeństwo IT: czynnik ludzki

W ostatnich tygodniach wiele uwagi poświęcono tematowi ransomware, a w związku z tym więcej firm zaczęło interesować bezpieczeństwo IT. Skłoniło to użytkowników do zadawania nam pytania: czy ochrona stacji roboczych poprzez oprogramowanie antywirusowe jest wystarczająca? Ponieważ ransomware i inne złośliwe oprogramowanie są coraz bardziej inteligentne, my jako użytkownicy stajemy się coraz bardziej podatni na ataki. Konieczność stałego uświadamiania i ciągłego wyprzedzania cyberprzestępców rośnie.

Sednem sprawy jest jednak fakt, że to czynnik ludzki stanowi duże zagrożenie w obszarze bezpieczeństwa IT. Kontrola i obsługa procesów dotyczących cyberbezpieczeństwa przez ludzi sprawiają, że ochrona nie jest w 100% skuteczna. Wzorce zachowań opierają się na tym co wiemy i według nas rozumiemy. Nie wystarczy tutaj zrozumienie, czym jest cyberbezpieczeństwo. Obliczenia i analiza danych często przekraczają nasze ludzkie możliwości, kiedy jest ich za dużo. Czasami potrzebujemy niezależnego od siebie decydenta, aby wykryć, zidentyfikować i powstrzymać zagrożenia, których nie widzimy.

Korzystanie z zaawansowanego oprogramowania, stosującego mechanizmy sztucznej inteligencji, w celu wykrywania i identyfikacji malware nie tylko odciąży z presji każdego pojedynczego użytkownika. Zapewni też wyższy poziom bezpieczeństwa, a także bardziej opłacalne wykorzystanie zasobów ludzkich w firmie. Mechanizmy uczenia maszynowego (machine learning) pomagają nam w wielu aspektach naszego codziennego życia. W kwestii bezpieczeństwa IT zespół „wirtualnych strażników bezpieczeństwa” już teraz jest i będzie bardzo istotny w przyszłości.

Endpoint Detection and Response – wykrywanie i reagowanie

Rozwiązanie dedykowane do ochrony punktów końcowych jak EDR (Endpoint Detection and Response) ochroni Cię przed zagrożeniem skutecznie i bez wysiłku; dodatkowo jest dostępne z pojedynczej platformy zabezpieczania punktów końcowych. Wykorzystując proaktywne, zaawansowane mechanizmy: analizę wskaźników naruszenia danych oraz identyfikację wskaźników ataku, pozwala jeszcze lepiej wykrywać zagrożenia i ograniczać zakres ataków. Dzięki bogatej bibliotece pakietów zaradczych, powstałej poprzez uczenie maszynowe, jest w stanie Ci pomóc w niemal każdej sytuacji zagrożenia. Takie rozwiązanie znacząco podnosi efektywność ochrony Twoich punktów końcowych, zapewniając bezpieczeństwo jakiego nie zagwarantuje Ci żaden zespół specjalistów, których specjalnością jest bezpieczeństwo IT.

Jeśli obawiasz się o skuteczność zabezpieczeń Twojego środowiska IT i punktów końcowych lub chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat – skontaktuj się ze swoim dostawcą usług w chmurze.

Leave a Reply